Wpis z mikrobloga

Czy do rozliczenia podatkowego z Niderlandów jest potrzebne konto założone w ich banku? Dzwoniłem do jednej firmy właśnie o tam mi powiedziano że jest wymagane własne konto, ale wiem że w przeszłości znajomi dostawali wypłaty i rozliczenia na konto mojego brata i teraz to już nie wiem. Może tak mi powiedziano bo to jakieś wewnętrzne zasady w tej firmie? A może coś się zmieniło w tej sprawie w przeciągu paru ostatnich lat?
#podatki #holandia #rozliczeniapodatkowe #niderlandy
  • 9
@Kojotoperz czemu lipa? Nie masz konta bankowego czy jak?

Edit: a dopiero chyba doczytałem, że pytasz o konto w holenderskim banku, tak? Nie musi być w holenderskim banku. Obojętnie w jakim kraju, tylko musi być Twoje
@Kojotoperz: no nie lipa, bo wcześniej bywało tak, że nieuczciwe agencje "rozliczały" w imieniu pracownika, gdzie pracownik nawet o tym nie wiedział a "pienionszki" szły na konto właściciela agencji. Tak samo działały czasami biura rozliczające podatek. Oczywiście te zwroty też były przez nich zawyżane, a zgadnij kto potem musiał to oddawac? :)
@dronte: Mam, ale w złotówkach. Właściwie to pierwszy raz będę się rozliczał z NL skarbówką. Ostatnio założyłem konto na TranserWise i się zastanawiam czy mogę podać to konto (w € ) żeby uniknąć przewalutowywania przez banki.
@Kojotoperz nie wiem jak to funkcjonuje, ale jeżeli masz normalny nr konta (IBAN, BIC) i można robić na nie normalnie przelew, to możesz podać. Jak nie, to załóż jakiekolwiek konto w euro. Kiedyś w Nest banku było za darmo
@wojciech_s albo też były pseudo biura rachunkowe, które oferowały zwrot z Holandii w 5 dni. Należało Ci się przykładowo 800e, dostawałeś info, że należy Ci się np. 500 i miałeś kasę w kilka dni od nich, a oni byli 300e do przodu plus Twoja opłata 100-200zl za rozliczenie ( ͡° ʖ̯ ͡°)