Wpis z mikrobloga

Witajcie przybywam z obiecana recenzją klawiaturki bezprzewodowej KW-03 z touchpadem i podświetlaniem którą wygrałem w konkursie od @SAVIO_multimedia.

Klawiaturka przetestowana więc mogę się wypowiedzieć na jej temat.

Klawiaturka jest tak skonstruowana, że po pewnym czasie wyrobiłem sobie umiejętność obsługi jedną ręką co jest na plus. Dobrze leży w dłoni i w zasadzie większość funkcji można obsłużyć kciukiem. Jej głównym zadaniem jest zastąpienie myszki i klawiatury naraz z tego też powodu posiada zarówno touchpad jak i klawisze funkcyjne zainstalowane jak spusty w dowolnym padzie, imitujące prawy i lewy klawisz myszy. Pełna obsługa multimediów w tym regulacja głośności dedykowanymi przyciskami. Touchpad natomiast ma funkcje szybkiego przewijania przy użyciu dwóch palców.

Testowana jedynie na komputerach stacjonarnych i laptopach, doskonale sprawdza się przy obsłudze np. Netflixa. Podświetlanie to nie jest zbędny bajer kiedy w pomieszczeniu jedynym światłem jest monitor lub telewizor. Instalacja urządzenia nie istnieje po prostu wpina się czujnik odpala klawiaturkę i można z niej korzystać.

Klawiaturka jest naprawdę mała co z jednej strony jest na plus bo jest poręczna a z drugiej europejskie dłonie są chyba nieco większe niż majfrendów z Chin, dlatego używanie klawiaturki jako pełnoprawnego urządzenia do pisania dłuższych tekstów raczej nie wchodzi w rachubę, szczególnie przy Polskich wygibasach językowych gdy nie raz trzeba nacisnąć i ze trzy klawisze w tym samym momencie, przykład: „Ś”. Natomiast wyszukiwanie po słowach kluczowych w google lub netflixie albo horizon.go sprawdza się doskonale.

Klawiaturka to taki mały kombajn dzięki któremu nie musisz mieć pod ręką klawiatury i myszki kiedy robisz Netflix & Chill.

Teraz będzie troszeczkę minusów. W moim modelu zdarza się, że zasięg świruje nawet przy względnie niewielkiej odległości od czujnika, choć tutaj winić mogę zaśmiecenie przestrzeni sygnałami, bo dużo rzeczy mam podpięte zdalnie. Czułość touchpada można ustalić w 3 poziomach ale przynajmniej u mnie w systemie gdzie mysz ma czułość na sztywno dopasowaną do moich „gamingowych” preferencji przestawianie czułości systemowej na wyższą aby touchpad klawiaturki działał nieco szybciej rozwala mi pozostałe ustawienia. Więc ruszyć tego nie mogę przez co używanie touchpada to w moim przypadku „szuranie” jak po...ny. Natomiast na innych systemach wygląda to inaczej ale to raczej kwestia indywidualna.

A teraz ciekawostka, klawiaturka ma akumulator o nazwie BL-5B czy coś to państwu mówi? Tak to jest ten sam rodzaj akumulatorka który był/jest używany w nokiach: 6020, 6021, 6060, 6070, 6120, 7360 itp. Chińskie majfrendy wymyśliły sposób na recykling zalegających akumulatorów po zaprzestaniu produkcji tamtych modeli nokii więc gdy wam Greta wjedzie na chatę i zacznie krzyczeć, że zniszczyliście jej dzieciństwo, pomachajcie jej klawiaturą przed nosem niech wie jacy jesteście EKO! Nic się nie marnuje.

Pytanie więc czy kupić czy nie jest prosta, oczywiście, że kupić. Cena to mniej więcej zestaw 4 szejki i 4 hamborgiry z frytkami z maka dostarczone prze jakiegoś obcokrajowca z uber eats który się po drodze dwa razy zgubi a i tak musisz zejść po niego przed klatkę, a kalkulacja jest prosta szejki z hamborgirami wymienisz na gó..o a klawiaturka zostanie z tobą o wiele dłużej, co więcej jak ją zjesz w całości jest duża szansa na to, że gdy ją z ciebie wyjmą nadal będzie działać.

No i wersja RGB ma takie fajowe światełka w różnych odcieniach, masz ochotę na czerwony nie ma sprawy, na zielony proszę bardzo, na błękitny pyk i jest. No i bądźmy szczerzy 14 złotych różnicy pomiędzy wersją bez podświetlani i RGB to nie jest dużo a jaki szacun na dzielni…
Wystawiłem karton po klawiaturce na korytarz co by sąsiedzi wiedzieli, że mnie stać, już na drugi dzień na całym bloku #!$%@?ło bigosem a dwa dni później karton znikł. A jak wchodzę do sklepu społem to słyszę szepty ludzi: Pa to ten od klawiaturki SAVIO, #!$%@? dorobił się złodziej pewnie….

Pytanie czy kupiłbym jeszcze jedną? No pewnie, że tak ale nie chce wiecie epatować bogactwem ludzie są zawistni,choć zawsze mógłbym powiedzieć, że dostałem od bezdomnego.

W skrócie polecam do obsługi multimediów choć na upartego dałem radę na niej nieco postrzelać w Borderlands 3 a i przymierzałem się do odpalenia jakiegoś emulatora SNES-a i pograniu na niej jak na padzie,może to jeszcze zrobię zobaczymy.

#recenzja #elektronika #savio
  • 1