Wpis z mikrobloga

W czasach promowania chłamu i niezdrowych relacji pokroju #365dni marzy mi się głośna promocja filmów fabularnych inspirowanych prawdziwymi bohaterami naszych czasów. Na przykład o strażaku ratującym z pożaru ludzi i zwierzęta, o dzielnym samotnym ojcu, o kierowcy, który bez wahania udziela pomocy ofiarom wypadku, którego jest świadkiem, o lekarzu, który walczy z epidemią. Takich bohaterów jest mnóstwo, każdy z nich mógłby być inspiracją dla współczesnych twórców. Niestety, tylko to, co szokuje przyciąga najwięcej odbiorców.

Według niektórych, lepiej robić kobietom sieczkę w głowie, wmawiając im, że majętny gwałciciel Mariano Italiano jest lepszy niż skromny chłopak, który nikogo nie krzywdzi. Czuję ogromny cinge, gdy widzę wpisy #rozowepaski marzące o przygodzie z Mariano Italiano, podczas gdy są w związku z wartościowym chłopakiem. Dziewczyno, masz w domu prawdziwy diament, po co więc schylasz się po kupę łajna? To dla mnie niepojęte.
#logikarozowychpaskow #p0lka
  • 62
  • Odpowiedz
@Morgana_:

Z ciekawości zrobiłam mały research literatury kobiecej. Niestety książki, które promują zdrowe relacje skierowane są głównie do nieco dojrzalszych odbiorców 50+.


Jeśli jakiś tytuł jeszcze pamiętasz, to poproszę :)
  • Odpowiedz
@Morgana_: jakby zrobili taki film to by ludzie mowili ze kolejny film o niczym. Poza tym samo jedno wydarzenie np ratowania w wypadku to za malo na scenariusz dlugiego metrazu.
Czegos takiego jak mowisz jest mnostwo, tylko ze to sa krotkie etiudy studenckie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Morgana_: Strażak czy lekarz ratujący ludzi to jest patriarchat i toksyczna męskość. Tylko Żymiańscy egalitarni równościowi bohaterowie ty prawacka szumowino. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz