Wpis z mikrobloga

  • 0
@Badger- masz obsługę na poszerzeniu tej trasy, czy tylko tutaj robiłeś jakieś pomiary?

Tak zobaczyłem fotę i mam sentyment do leica'i :D
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Stulejman_Wspanialy
W okolicach Wawy różnica to ok 17-18cm. W samej Warszawie jeszcze kilka lat temu obowiązywał układ "0-Wisly (Kronsztad 86 + 77,87m) i czasami ktoś jeszcze operuje takimi mapami (podkład pod pzt itp), więc na dobrą sprawę przeplatają się 3 układy na jednym terenie. Fajne warunki żeby się je*nąć :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@michelney: laser nie, Leica ts 09 ma diody tyczenia które mrugają naprowadzając na tyczony punkt. Można je przy pomiarze włączyć to tylko mrugają :)
Laser nie wg zasady nie czyn drugiemu co tobie nie miłe :D
  • Odpowiedz
@Badger-: Lokalny układ „0” Wisły w Warszawie obowiązuje cały czas. Pracując na metrze czy przy S2 POW wszystkie rzędne były w tym układzie. Projekty tak samo.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@konskyyy
Czyli obowiązuje dla konkretnych inwestycji czy obiektów, ale nie jest oficjalnie obowiązującym i prowadzonym przez Podgik ukladem.
Też robię coś tam przy 2 etapie 2 linii metra i działam w 0-wisly (jak i Warszawa75)
  • Odpowiedz
@Badger-: Dokładnie, oddając robotę do ODGiKu rzedne trzeba przeliczać. A wiadomo tyczenia, pomiary to sobie robisz w tym co jest wygodne na danym obszarze. Pozdrawiam kolegę z branży ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@konskyyy
Dodatkowo, będziemy teraz oddawać jakieś inwentaryzacje z metra, to gulermak chce mieć uwierzytelnione mapy z Odgik (w puwg2000) plus naklejkę ze współrzędnymi w Wwa75 i 0-wisly.
Pozdro!
  • Odpowiedz