Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 65
Dzisiaj na stanie Bosch benvenuto B40. Wg poprzedniego właściciela woda trafiała do tacki, nie do kawy.
Po oględzinach, woda trafia do zaparzacza, ale ledwo ledwo, większość ucieka przez zaworek za blokiem grzejnym. Do rozebrania i czyszczenia, wymiany uszczelek, bo technicznie wszystko wygląda ok.
Na liczniku niecałe 10000 kaw i całkiem fajne sterowanie. W komplecie był też cappuchinator, ale teraz się moczy w wodzie z płynem, prawdopodobnie brakuje mu elementu na dole. Rzadko miałem je w ręku, więc najpierw zrobię ekspres, potem zajmę się mlekiem i kosmetyką.

#kulkoweekspresy #kulek1981naprawiastarocie #bosch #ekspresdokawy
Pobierz Kulek1981 - Dzisiaj na stanie Bosch benvenuto B40. Wg poprzedniego właściciela woda t...
źródło: comment_1581256738awNDIpKcRFlcev5l4gFMmp.jpg
  • 52
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@MilionoweMultikonto: Są różne ekspresy i różne rzeczy się w nich psują. Krups to głównie uszczelki, bo tam głównie hydraulika. Bosch jak już się psuje, to często sprężyny dociskające w zaparzaczu pękają, tłok dociska wieczko do tego pałąka ze zdjęcia wyżej, on pęka i puszcza wodę górą. Delonghi jak naprawiam, to często spalona jest w nich jedna z grzałek na bloku wodnym, można wymienić pojedynczo, ale w serwisie będą chcieli wymienić po
@Kulek1981: Pomożesz mi jeszcze w jednej rzeczy pls? :)
Chodzi o płyn do czyszczenia systemu mleka w tej mojej E6.
Chcę coś kupić i tak jak filtr do wody kupię ory 'smart claris' (chociaż widzę, że ludzie kupują granulat i wymieniają we wkładach)
tak płyn do czyszczenia po mleku jury 250ml kosztuje 10€ ale nie wiem czy wziąć jakiś noname w tej cenie za 1 litr.
Imo powinno też się sprawdzić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MilionoweMultikonto: nigdzie, po prostu sobie naprawiam i robię hobbystycznie różne rzeczy, jak coś to pytaj.

@ashmedai: Sprawdź miernikiem twardość wody. Jak masz tragicznie twardą, kup sobie filtr. Jeżeli masz średnio twardą, możesz ją przegotowywać wcześniej i też będzie ok, bo kamień zostanie w czajniku. W Krakowie widziałem też ceramiczne odkamieniacze wody zakładane na rurę od kranu, ciekawe, pasywne rozwiązanie, ale nie wiem jak dobrze działa. Większość ekspresów które robię, nie
@Kulek1981: Sam tak "naprawiłem" Delonghi. Po robieniu kawy, woda dalej wyciekała. Szybka diagnoza dr YT -> coś się #!$%@?ło. Rozebrałem, sprężynkę dociskającą musiałem lekko "rozciągnąć" i działa do dzisiaj. Pewnie jak się powtórzy to już wymienię na nową.
Jeśli nie macie naprawdę dwóch lewych rąk, to nie bójcie się rozbierać sprzętów ( ͡° ͜ʖ ͡°)