Wpis z mikrobloga

Natrafiłem kilka dni temu na #youtube kanał pewnego pana który jeździ po świecie i rozmawia z bezdomnymi Polakami, prowadzi wywiady i oni opowiadają jak to się stało że są na ulicy.
Pewnych odcinków nie potrafiłem oglądać jak widziałem jak #alkohol zjadł im mózg, niektóre oglądałem z zaciekawieniem bo mozna trafić na ciekawe na swój sposób opowieści.
Trafiłem na film z #krakow gdzie w szoku byłem że młoda osoba wykształcona po studiach i to programista czy tam inny informatyk trafił na ulice, i koleś sensownie mowi że widać że zależy mu na tym aby wrócić do normalnego życia, az do momentu gdzie powiedział ile potrafi zarobić na ulicy... jestem w szoku, i śmię twierdzić że on z tego nigdy nie wyjdzie bo zwyczajnie w świecie to mu się nie opłaci..

Bywam bardzo czesto nocami w krakowie czekajac na pociag na wioskę, i za każdym razem jak palę papierosa to podchodzi jakiś bezdomny i che a to na papier toaletowy, na alkohol albo jedzenie. Zawsze odmawiałem jakiejkolwiek pomocy nawet ognia do papierosa nie dawałem, bułki nie kupiłem dla zasady, ale zawsze jakoś sumienie męczyło a że mogłem dać itd... po zobaczeniu tego filmiku poczułem jak by sam papież mi rozgrzeszenie dał, i wszyscy święci bili brawo.
#rozkminy #bezdomnosc
PieszyEasyRider - Natrafiłem kilka dni temu na #youtube kanał pewnego pana który jeźd...
  • 4
@pmub: dzień wcześniej 80zł/3h roboty, ale są takie osoby co i stówkę dadzą. Wspomina też, że w Krakowie dają bardzo dużo żarcia bezdomnym, więc to dla nich to nie jest żaden problem, mają jedzenia a jedzenia.