Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #dzialalnoscgospodarcza
Pytanie do ekspertów? Od stycznia pracuję zdalnie na full time no i rachunki za prąd poszybowały w górę, wcześniej takie grosze płaciłem, że miałem to gdzieś żeby faktury za prąd w koszta firmy wrzucać, ale teraz zastanawiam się czy tego nie robić i czy to warte zachodu. To jest tak, że cała faktura może pójść w koszta? Bo jednak w mieszkaniu też inne rzeczy generują prąd, wiem że swego czasu tylko jakaś część mieszkania mogła być wydzielona na firmę ale obiło mi się o uszy, że teraz można już całe jako takowe traktować?
  • 15
@deryt: no w sumie kompa wymieniłem a właściwie grafikę (2080 Super) i zasilacz (750W) i na nim pracuję, do tego 3 monitory non stop. Jeszcze ekspres do kawy kupiłem (taki bajerancki z kolorowym wyświetlaczem itp) praktycznie cały czas włączony. Ale sam fakt, że wcześniej jeździłem do korpo, ruszałem o 6 (ogrzewanie gazowe się wyłączało) wracałem o 17stej, kilka godzin i do spania. A teraz jak rano wstanę to do wieczora komp
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@deryt: no mowie właśnie ze jakieś dziwne oszczędności tutaj pokazane. Poza tym czy prąd na fakturę nie jest w ogóle automatycznie droższy?
@Koliat:
Po odpowiedzi Op jednak stwierdzam że realne. Niby 20-30 zł, ale zawsze lepiej mieć niż nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Dominias:
Pożycz albo kup miernik zużycia do gniazdka. Ja taki kupiłem i pożyczałem znajomym, więc warto było wydać te 30 pln.
Bo jestem ciekaw czy komp dużo ciągnie czy ekspres (czasem są naprawdę niewydajne). Ja bym ograniczył jego użycie. Ponad trzy kawy nie jest zdrowe
faktury za prąd w koszta firmy wrzucać


@Dominias: jak masz JDG to ciężki temat. Musiałbyś mieć wydzieloną przestrzeń w mieszkaniu (min 1 pokój jest też minimalny metraż aktualizowany co roku) użyczoną formalnie do celów działalności gospodarczej. Potrzebna jest stosowna umowa i rejestracja miejsca wykonywania działalności w CEiDG.
Wtedy rozdzielasz rachunki proporcjonalnie do tej przestrzeni i możesz kupić rzeczy w stylu krzesło czy biurko i np. internet stacjonarny brać w koszty.
Tyle
@Dominias: olej temat i po prostu zmniejsz zużycie. Ekspres nie musi być włączony cały dzień, wymień wszystkie żarówki na LEDy (w polskich warunkach oświetleniowych to naprawdę duże oszczędności) i zmierz ile prądu zużywa ogrzewanie gazowe - chociaż za 2 m-ce sezon grzewczy i tak się skończy ( ͡ ͜ʖ ͡)