Wpis z mikrobloga

#medycyna #ciaza #ciekawostki #heheszki

#!$%@? oto sposób użycia testu płodności dla mężczyzn:

Sposób użycia: Nasienie do badania najlepiej zebrać co najmniej 48 godzin, ale nie dłużej niż 7 dni, po ostatnim wytrysku. Próbkę nasienia zbierz do kubka do zbierania nasienia, bez utraty jakiejkolwiek części nasienia. Po zebraniu próbki postaw kubek w pozycji pionowej na płaskiej powierzchni. Próbki mogą zostać poddane badaniu w ciągu 3 godzin do pobrania nasienia. Kiedy jesteś gotowy do wykonania badania, delikatnie wstrząśnij kubkiem z nasieniem i odstaw próbkę na co najmniej 20 minut (nie więcej niż 60 minut), aż nasienie stanie się rzadkie. Następnie delikatnie wymieszaj zawartość kubka za pomocą plastikowej strzykawki do przenoszenia nasienia. Odkręć korek butelki z roztworem, pobierz 0,1ml nasienia (do zaznaczonej matowej linii) za pomocą strzykawki, po czym przenieś próbkę do butelki z roztworem. Mocno zakręć butelkę z roztworem, następnie delikatnie i dokładnie wymieszaj próbkę (zaleca się odwrócić butelkę z roztworem do góry nogami 5-10 razy). Pozostaw butelkę z roztworem w pozycji stojącej przez 2 minuty. Wyjmij test płytkowy i połóż go na płaskiej powierzchni. Okręć mniejszą nakrętkę butelki z roztworem buforowym i zakropl uzyskany roztwór (2 krople) w pozycji pionowej do studzienki testu płytkowego. Poczekaj 5-10 minut i odczytaj wynik.

Natomiast jak wygląda sposób użycia testu dla kobiet?
Masz tu patyk nasikaj na niego...

Jprdl.
  • 23
@Norskee

Posłuchaj mnie goooguusiuuu

Po 1 nie pisałem o teście płodności tylko ciążowym dla kobiet. Tylko nie użyłem tego słowa w zdaniu taki skrót myślowy nadążasz?
Po 2 nie mam do nikogo pretensji zachowałem się jak dzban i tyle ot co. Miłego dnia życzyłem szczerze bez przekąsu.

Pozdrawiam serdecznie mordziaci.
@Barto_: 1.Test płodności dla mężczyzn: Zrób test z nasienia według instrukcji.
2. Test płodności dla kobiet: Kilkunastokrotne usg dopochwowe w celu rozpoznania jakeczkowania, przezpochwowy bolesny zabieg diagnostyczny drożności jajowodów, badania krwi w celu wykrycia nieprawidłowości w układzie hormonalnym, szukanie współistniejących chorób będących przyczyną niepłodności ( )
@Barto_: Co to za test? Żeby byly zachowane parametry nasienie oddaje się na miejscu i musi trafić do badania w ciągu godziny, więc trochę nie chce mi się wierzyć w takie cuda. Wyniki to coś więcej niż 'tak, jesteś plodny'. Za dużo możliwych zmiennych.