Wpis z mikrobloga

@Purchlak: Taki boomer ma 50% racji dobrze że śmieje się z tych cip w rurkach bo większość z nich to słabiaki na strzała przez co psują renome młodemu pokoleniu potem taki Oskarek kupuje u mechanika 3 akumulatory i płyn do kierunkowskazów ale jak co do czego dojdzie to wśród grona znajomych będzie się chwalił maturą , inżynierką czy innym papierkiem którym można najwyżej sobie dupe podetrzeć xDDD beka z zoomersów
@Purchlak: nie wiem, dla mnie to smutne. Pokolenie naszych rodziców takie jest, nie mieli perspektyw i pewnie nam zazdroszczą, że mamy taką swobodę i dlatego tak deprecjonują zawody typu "klikanie w komputer". Nie ma co się dziwić, gdybyśmy żyli całą młodość w komunie nasze życie też by tak wyglądało w znacznej większości. Myślicie, że im się podobało wojsko? Myślicie, że im się podobało że większość z nich musiała iść do zawodówki
Co do tej jedynej fabryki garnków

Kiedy masz 20 lat, 25, żadnej rodziny czy nieruchomości i zobowiązań to możesz jechać za pracą gdzie chcesz bo nic Cię nie trzyma, możesz założyć swoje ognisko domowe w dowolnym miejscu

Inaczej wygląda sprawa kiedy masz 50 czy 60 lat, chcesz już tylko w spokoju i swojej codziennej rutynie dotrwać spokojnej jesieni życia, tam gdzie zapuściłeś korzenie.

Nie widzę w tym memie żadnej mądrości - wręcz
@Narcyz_: ja nawet zazdroszcze pokoleniu swojej córki. Wiem, wszyscy cisną jakie to #!$%@? sa dzisiaj dzieciaki bo tiktok itd, ale nam tez cisneli.
Moja córka ma multum wiele rzeczy lepszych niz ja mialem w jej wieku. Baseny, lodowiska, parki trampolin i wiele innych tego typu atrakcji nie bylo az tak pospolitych w latach 90.
Zwykle place zabaw teraz stoją co 300m, gdzie zachowane są zasady bezpieczenstwa, a nie 2 pręty wbite
@Magadanka: niestety na to ogromny wpływ ma otoczenie. Mimo, że się mówi że w PRLu ludzie byli bliżej siebie i sobie pomagali i inne bzdety to może i jest w tym trochę racji, ale jak już chciałeś się wybić z tej szarości to się kończyła życzliwość. "Pomagamy sobie póki jesteśmy w tym samym bagnie". Dzisiaj niestety większość dalej ma takie myślenie, a nawet widzę to wśród młodych po 20 lat. "Fach
@Elements: Mam podobne wrażenie jak mój tata czasem coś opowie o tym jak zaczynał pracować, albo jak pracował ze swoim tatą, często psioczy na tamte czasy i na ludzi, ogólnie też w sumie na Polskę bo uważa, że pod względem myślenia niewiele się zmieniło, ale bezpośrednio i otwarcie nie powie że było #!$%@?. Ogólnie jako Polacy mamy farta, że żyjemy w tych czasach. Przecież byliśmy gnojeni co najmniej od jakichś 220