Wpis z mikrobloga

Wiem, że jest tutaj na tagu sporo dobrych graczy, więc muszę się zapytać, jak grać Panterą II? Może gdzieś jest poradnik? Nie grałem do tej pory tego typu maszyną, Pantera I dawała radę na topie nawet na bliski kontakt ale II już jest znacznie bardziej miękka i wchodzą w nią pestki nawet z ogromnych odległości, wystarczy trafić w obrys czołgu. Dochodzi do tego jeszcze stosunkowo niski DPM i jest tragedia po pierwszych kilkunastu bitwach.

#wot #worldoftanks
  • 15
@OvIce 9 i 10maja chociaż twarda górną płytę ale wieża łyka pestki już do końca linii. Fajniejszy sniper to leopard bo ma teraz szybkie pociski, linia e50m fajna tylko do taranowania, poza tym już jest przestarzała i nieadekwatna do dzisiejszej rozgrywki. Panther 2 nadaje się do grania 3linii a po połowie bitwy trochę można oddać że swojej dosyć wysokiej puli hp.
@OvIce: Uwaga, przedstawiam ogólny poradnik jak grać dowolnym czołgiem w grze. [WG GO NIENAWIDZI, OPRACOWAŁ OGÓLNĄ FORMUŁĘ WYGRYWANIA DOWOLNYM CZOŁGIEM]

1. Nie graj na hurra tylko jak nie znasz czołgu to rozkmiń sobie go w statystykach. Polecam tanks.gg
2. Przeanalizuj ten czołg w oparciu o inne tanki tej samej klasy i/lub tieru, w szczególności porównuj do tych które już znasz.
3. Zanotuj sobie "ekstrema" - elementy czołgu które są zdecydowanie najlepsze
@puexam: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, muszę się w takim razie nauczyć grać z 2 i 3 linii, bo do tej pory mam doświadczenie z dość twardymi medami (amerykańskie - wieża coś dinga, brytyjskie - wiadomo, ruskie - wiadomo), więc takim papierem trzeba się nauczyć inaczej grać, od nowa można powiedzieć.
@OvIce: ciężko grać tym jako brawler jak e50m ma 190 efektywnego pancerza na wieży, czyli łyka wszystko od T8, do tego jest wielkim klocem. Trzeba grać jak papierowym czołgiem, czyli czekać na okazję. Czasami coś tam się odbije ale na pewno nie jest to pancerz jak w 430U.
@OvIce: Jak chcesz zwiększyć swoją skuteczność to graj gold + racje bojowe (takie czasy). Chyba że szkoda ci kasy ale to zależy od ciebie. Ewentualnie sam gold. Jak jesteś w klanie to szybko będziesz zarabiał stracone kredyty.
Oczywiście grasz z tyłu. Ten czołg nie ma pancerza.
Co do gold ammo. To stojąc z tyłu w 2,3 linii to wraz z wzrostem dystansu zmniejsza ci się penetracja pocisku. Także pomyśl nad tym.
@OvIce: Jak chcesz coś do snapienia z krzaków to zrób sobie Leoparda 1 - tam masz wszystko co jest do tego potrzebne - szybkość, lepsza celność, alfa, lepszy dpm chyba też, wysoka penetracja na zwykłych pociskach co jest ważne jak nie spamujesz złotem i nie wozisz ze sobą martwej masy która jedyne co robi to cię spowalnia ("pancerz" na E-50M).
@Thunderlane: Nie chcę, szedłem w tę linię z myślą o grze obiema e50tkami na bliższy kontakt, nie rajcuje mnie gra w krzakach. Możliwe ze odpuszczę linię, mam wiele innych ciekawych do zrobienia, a stać w krzakach nie lubię i nie umiem na tyle, że nawet TDkami żadnymi nie grałem ;)