Wpis z mikrobloga

#komputery Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie co zacina mi komputer? Jeden pin na płycie głównej jest wyłamany, ale możliwe, że płyta była też grzana, po obserwacji przez jednego gościa. Mam ścinki takie mikro, które zacinają dzwięk i obraz na milisekundy, ale jest to bardzo uciążliwe czasami, tak że aż myślę o wymianie płyty głównej, ale to jest najgorszy czas na to dla mnie i nie moge się tym zająć ;/
  • 15
@1jeden11: Chodzi mi o to, żeby rozpoznać czy to wyłamany pin na płcyie głownej robi problem, czy sama płyta główna. Jeden pin mogę wymienić za 150zł, więc nie ma problemu z tym
@1jeden11: Wygląda na ok. Pokaż drugi dysk i napisz specyfikację. Potem wyklucz usterki software sprawdzając na np. Linuxie bootowalnym LiveUSB, potem jakiś teścik stabilności np. OCCT, test GPU Furmarkiem, test RAMów MemTest.
@marcinadd: aha, zapomniałem o tym, że mam 4x4gb ramu, ale działają tylko 2 kości, jak włoże 4 to nie włącza się komp, albo widzi tylko to 8gb ramu zamiast 16. Sprawdzałemw różnych konfiguracjach, ale tak i tak nie działąją, czyta tylko 2 kości ramu, myślę że to przez zwarcia na tym wyrwanym pinie