Wpis z mikrobloga

@robert5502: ile razy można to wałkować.... kur....a.....
ZUS: https://bezprawnik.pl/wzrost-skladek-zus/ skladka zależy od średniego wynagrodzenia, tego nie ustala rząd... dlaczego od średniego? by emerytura oscylowała na podobnym poziomie średniej (po zastosowaniu waloryzacji itd)
Liczba urodzeń - liczba urodzeń nie jest wyznacznikiem tego czy demograficznie jest dobrze czy nie bo nie jest skorelowana z liczbą matek które dzieci mogą urodzić... jak jest mniej potencjalnych matek to się rodzi mniej dzieci... kto
System emerytalny jest do zaorania, ja tam nawet nie myślę, że coś dostanę, bo to jebnie, więc sam sobie kasę odkładam na starość, żeby później się nie zdziwić.


@TomdeX: To nie jest odpowiedź na moje pytanie.

System emerytalny jest do zaorania,


@TomdeX: W naszej demografi mogę ci życzyć tylko powiedzenie( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CynicznyMarksista: A ja nie twierdzę że ma nie rosnąć, jak już uznamy że system ZUSu jest przekrętem zasłaniającym się nieistniejącą umową społeczną gdzie płacisz na innych a nie na siebie to powinien rosnąć i nawet musi, szczególnie że nasi rządzący postarali się żeby wartość złotówki poleciała na pysk
ja nie twierdzę że ma nie rosnąć, jak już uznamy że system ZUSu jest przekrętem zasłaniającym się nieistniejącą umową społeczną gdzie płacisz na innych a nie na siebie to powinien rosnąć i nawet musi, szczególnie że nasi rządzący postarali się żeby wartość złotówki poleciała na pysk


@Wap30: No więc o co chodzi( ͡° ͜ʖ ͡°)?
To nie jest odpowiedź na moje pytanie.


@CynicznyMarksista: Jest, bo w obecnej sytuacji to że rośnie składka ZUS nic nie zmienia w kwestii przyszłych emerytur. System emerytalny jest do zmiany tak samo jak ZUS. Bierność i nic nie robienie, aby poprawić coś w tej kwestii jest dla mnie czymś nie do pomyślenia. Za to mamy podwyżki wszystkiego, żeby jakoś budżet dopinać przez wszędobylskie rozdawnictwo.
@robert5502: hm z tym bezrobociem to google zestawia to tak że w 10.2015 (powiedzmy że wtedy pis przejął władzę) było 7,1% i porównując za 4 lata to w 10.2019 było to 3,9%.
To są dane wg Eurostatu
to coś namieszałeś, nie chce mi sę reszty sprawdzać ale zakładam że jest podobnie wiarygodna
@kopyrta w sumie masz rację, ALE!
Płaci się więcej, dzieci, mniej, mniej kobiet pracuje.
Miało być odwrotnie.
Prąd, śmieci, woda konkretnie w górę.
@robert5502: ale mi duże różnice. Hoho. Liczba urodzeń spadła tylko tyle bo było 500+ chyba że twierdzisz że to przyczyniło się do spadku urodzeń.
Jeśli kobiety dostały 500+ to jakaś część nie musiała pracować i tylko o 5 punktów procentowych,
Bezrobocie wIekszylo się o 0.3 punkta procentowego i to pewnie przez to że jest zima.
Gratulacje głupcy
@kopyrta:

dlatego powstał wskaźnik dzietnościktóry obejmuje kobiety w wieku reprodukcyjnym... wskaźnik ten pokazuje tez czy kobiety maja warunki do decydowania sie na potomstwo...W 2014 Polska miała 212 miejsce (na tle wszystkich 224 państw w rankingu) ze wskaźnikiem 1,33 teraz jestesmy koło 15-20 miejsc wyżej (wskaźniki koło 1,43)

POTĘŻNY sukces, zwłaszcza że trend wzrostowy był widoczny od 2013.
źródło: comment_15818740417A4LwsvYxMhV0BFSwTMxQ4.jpg
@kopyrta: i dlatego wyrzucamy 40 miliardów w błoto, czego właśnie bronisz?

@Dutch: Widać że nie wiesz jak działa gospodarka! Pieniądz krąży, ludzie nim obracają, kupują co chcą a jeśli trzymają w banku to bank ma aktywa do udzielania kredytów np. inwestycyjnych. W gospodarce się kręci, podatki np VAT czy dochodowy bo ktoś zarobił produkując jakieś dobra konsumpcyjne - wracają d obudżetu... No i na koniec.. jeśli dla ciebie rodziny z
@pan_kaczka: ale rozumiesz że wysokość składki ma wpływ na emeryturę? składa musi podążać za średnim wynagrodzeniem by emerytura w przyszłości nie odstawała od realiów w których będzie wypłacana... oderwanie od średniej oznacza radykalnie mniejsze emerytury w przyszłości... chwaliłbyś rząd za taką decyzję ?
a to kto ustala od czego zależy składka ZUS, kosmici? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Wap30:
Zawsze można obniżyć ZUS, oni mówili że obniżą zobowiązania podatnikom w tym firmą.