Wpis z mikrobloga

14 lutego sojusz #neuropis po raz kolejny dał o sobie znać. Tym razem Lewicy a nie PiSowi zawdzięczamy wprowadzanie podatku na cukier. W kluczowym głosowaniu z PiSu, "za" głosowało jedynie 219 posłów z wymaganej większości 231. Wyjątkowo tego dnia 8 posłów PiSu wstrzymało się od głosu, 1 głosował przeciw, a 7 nie glosowało wcale. Na szczescie dla Pisu, lewactwo nadeszło z odsieczą w postaci 35 głosów cementując Neuropis jednocześnie przesądzając o wyniku głosowania.

Tym samym lewica po raz kolejny uderzyła w najmniej zarabiających Polaków w praktyce wykluczając ich z możliwości podejmowania decyzji dotyczących ich własnego ciała. Pamietajcie "moje ciało, mój wybór" ale dorosły człowiek, który chce napić sie Coli musi zostac zgnębiony podatkami dla jego "dobra" bo jest za głupi, zeby samemu dokonac takiego wyboru xD #bekazlewactwa

#konfederacja #polityka #4konserwy #neuropa #lewica
DorianJS - 14 lutego sojusz #neuropis po raz kolejny dał o sobie znać. Tym razem Lewi...

źródło: comment_1581858131BFAX61DNSJrR2iTvU7UG4F.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@DorianJS:

wymaganej większości 231

no tak średnio. Do przegłosowania ustaw zazwyczaj jest potrzebna większość zwykła.

Na szczescie dla Pisu, lewactwo nadeszło z odsieczą w postaci 35 głosów cementując Neuropis jednocześnie przesądzając o wyniku głosowania.


Nawet gdyby Lewica zagłosowała w całości przeciwko głosy wyglądałyby tak:
219 za
8 wstrzymujących się
212 przeciw

Ponieważ 219 > 212 ustawa by przeszła. PiS nie potrzebował pomocy Lewicy to zwycięstwa w tym głosowaniu.
  • Odpowiedz
@DorianJS: ALE LEWICA DĄŻY DO OPODATKOWANIA NAJBOGATSZYCH, CZEGO NIE ROZUMIESZ PRAWAKU?

Jakiekolwiek podatki nałożone na żywność, w tym wypadku na napoje, kończą się tylko tym, že biedni mają bardziej pod górkę, bo klasa średnia ma w dupie 50 groszy na butelce napoju.
  • Odpowiedz
@DorianJS: ale wy jesteście upośledzenie z tym neuropisem, nie każdy siedzący na tagu #neuropa popiera sejmową Lewicę albo nie koniecznie popiera w całości ich postulaty. Serio, te wasze wpisy o jakimś sojuszu #neuropa z pissem to żenada. KO zagłosowała przeciw.
  • Odpowiedz
@yeron: Faktycznie, zasugerowalem sie slowami pewnego posla i tego nie sprawdzilem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chociaz gdyby dodac glosy tych co nie glosowali to byla szansa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@DorianJS: byłaby szansa, ale mam wrażenie, że wtedy posłowie PiSu by się nie wstrzymywali. Po wcześniejszych głosowaniach zdawaliby sobie sprawę, że wstrzymanie to wygranie przez opozycję głosowania.
  • Odpowiedz
@yuim ale taka prawda neuropku. Konfa podobno się zgaduje z PO a lewica jak to ma w zwyczaju, zgadała się z komunistami - z PiSem. Ten podatek raz - przeczy idei lewicy "moje ciało mój wybór", dwa - uderzy tylko i wyłącznie w biednych. Czyli wychodzi, że lewica w polsce to jak zawsze populiści i kłamcy
  • Odpowiedz
@marv0oo: o czym ty do mnie człowieku piszesz? Tag #neuropa to nie jest jedna osoba, to nawet nie jest bojówka jakiejś jednej konkretnej partii. Żeby to zauważyć nie potrzeba jakiś głębokich badań socjologicznych, średnio rozgarnięty szympans zauważyłby to po tygodniu obserwowania tagu. No ale dla kucy to jest zbyt trudne i wrzucają jakieś bzdury o neuropisie. Dodatkowo to że w jakiś głosowaniach Lewica głosuje tak jak PiS nie świadczy o tym
  • Odpowiedz
to że w jakiś


@yuim: jakiś xD to głosowanie obnażyło ich hipokryzje i zaprzeczyło ideą które niby wyznają
-Gdzie jest wolność ciała człowieka, skoro nie może tyć na własne życzenie?
-Gdzie jest pomoc ubogim, skoro ten gówno podatek uderzy tylko i wyłącznie w biednych. Biedni będą musieli wydać ostatnie złotówki żeby kupić napój, a bogatemu złotówka w tą czy w tamtą mało robi
  • Odpowiedz
@marv0oo: no i co to ma wspólnego z jakimś wymyślonym neuropisem do którego się odnosiłem w moim komentarzu. Nie jestem wyborcą lewicy, więc nie wiem w jakim celu piszesz mi te rzeczy, które nie są związane z tym do czego się odnosiłem.
  • Odpowiedz
@yuim: no tyle, że główne neuropejskie mordy do teraz cisnął, że konfa to przystawka PiSu, a tu jest na odwrót bo to lewica usługuje Kaczorowi i sprzedaje dla niego swoje ideały
  • Odpowiedz