Wpis z mikrobloga

#sepecharecenzuje Dżentelmeni (2020) (no.57)

Milej żyć ze świadomością, że wciąż są na tym świecie twórcy, którzy od poprawności bardziej cenią sobie dobranie perfekcyjnej obsady i napisanie historii, którą aż chce się zgłębić. Tytuł najnowszej produkcji Guya Ritchie’ego jest jak najbardziej trafny, bo to film z klasą, szykiem i odrobiną nowoczesnego kopa. Kinowy Rolls-Royce.

+jaki kraj, takie bandyciaki. Jeżeli macie dość filmów o polskich łotrach w kominiarkach, Matthew McConaughey, ale bardziej Charlie Hunnam (ależ kreacja!) pokazują życie gangsterów z klasą – w eleganckim garniaku, dopasowanym płaszczu i skitraną za pasem pukawką. Coppola by się nie powstydził.
+dialogi robią tu połowę roboty. Brak tu zbędnego gadania, każdy ma coś interesującego do powiedzenia i to się ceni. Cięte i podszyte dowcipem wymiany zdań, jak w scenie z akcją w norze bananowych Oskarków. Hunnam ma charyzmę, to trzeba przyznać.
+akcji wcale nie tak dużo, ale wystarczająco, by podkreślić opowiadaną historię
+intryga miesza się z intrygą, każdy ma tu na każdego haka, a z rękawów sypią się asy. I jest to przednie, bo utrzymane w odpowiednim nadmiarze.
+film niejako ukazuje sposoby działania różnych grup i ich interesów. Sporo zgrabnie przeplatających się wątków i przyjemny dla oka kontrast, chociażby gangusów-dżentelmenów z nowoczesnymi rycerzykami w dresach
+humor również wyważony i w idealnej dawce
+można? Można! Kino bez słowa o wyższości (czy równości) jakiejkolwiek z płci. Plus za niewplatanie swoich poglądów politycznych do Bogu ducha winnego filmu. Niestety, dzisiaj to już nie jest powszechne i oczywiste. (Gwoli jasności – jest różnica między przekazaniem własnej myśli a wciskaniem jej do łba odbiorcy)

-początek troszkę mylący. Przez moment zapowiadało się na angielską wersję Jak zostałem gangsterem
-nie jest to wielki minus, ale nie cierpię brytyjskiego akcentu w wykonaniu kogoś innego, niż Ricky Gervais. Po jakimś czasie zatęskniłem za hamerykańskimi głosami :P

No i co mam powiedzieć, 8/10. Ewidentnie męskie kino ((ale nie tylko dla chłopów ( ͡º ͜ʖ͡º)), choć w dobrym guście i ze scenariuszową elegancją. Nie jest to tępa sieczka pokroju Niezniszczalnych, ale subtelny i satysfakcjonujący film. Serdecznie polecam wszystkim, nie zrażajcie się delikatnie kulejącym początkiem. Miło spędzony czas i duży plus dla Guya za siódmy z kolei przyzwoity obraz. Udanego wieczoru, Mirki!

#kino #film #premiera #recenzja #dzentelmeni #guyritchie #sensacyjny #kryminalny #usa #mafia #filmnawieczor
Pobierz Sepecha - #sepecharecenzuje Dżentelmeni (2020) (no.57)

Milej żyć ze świadomością, ...
źródło: comment_15818883692UpLxXizyaoGszM0bMDyh8.jpg
  • 12
Milej żyć ze świadomością, że wciąż są na tym świecie twórcy, którzy od poprawności bardziej cenią sobie dobranie perfekcyjnej obsady i napisanie historii, którą aż chce się zgłębić.


@Sepecha: Czy to czasem nie jest kadr z King Arthur: Legen of the Sword z bohaterem, przez którego wykopowi rasiści mieli ból dupy przez co najmniej kilka miesięcy i wypominają to jako argument w swoich wysrywach do dziś?
Pobierz RoHunter - > Milej żyć ze świadomością, że wciąż są na tym świecie twórcy, którzy od ...
źródło: comment_1581888765E3uqt6YifKNzqowqbvnPGe.jpg
@Sepecha: Uwaga, małe ogłoszenie. Jako, że sporo osób obserwuje ten tag, postanowiłem zaproponować Wam małą zabawę. Jeśli ktoś ma ochotę, zapraszam do podsyłania w komentarzach propozycji filmów, które chcielibyście, abym tu zrecenzował. Nie musi być to film akurat dostępny w kinach, ale i klasyk sprzed pół wieku, a nawet wasz ulubiony gniot mało znanego reżysera. Recenzje Waszych propozycji będą pojawiać się co 5 wpisów, czyli w sepecharecenzuje no.80,85,90,95 itd. Co Wy
@Sepecha: Film był bardzo dobry bo nie było słabo napisanych postaci(przynajmniej według mnie), nawet małe rolę były przyzwoite i ważne dla odbioru filmu, no i nie spodziewałem się że typowo komediowo-romantyczny aktor, Hugh Grant tak dobrze zagra.
@Wysu: Też byłem zaskoczony Grantem. Tacy aktorzy jak on, czy Adam Sandler marnują się na komedyjkach, przecież ten drugi wymiatał w Zabić wspomnienia czy Nieoszlifowane diamenty, a filmografia zawalona gównem a la Duże dzieci. Szkoda ¯\_(ツ)_/¯