Wpis z mikrobloga

Mirki, ale jajca. Od razu mówię, że to nie pasta tylko prawdziwa #logikarozowychpaskow.
Mam serwis z informacjami. Przez kilka miesięcy pewna babka pisała mi teksty i rozliczaliśmy się za liczbę napisanych znaków. Ostatnio jednak zmieniły się jej trochę obowiązki i miała pisać konkretne artykuły (biografie) o pewnych znanych osobach. Z uwagi na dłuższą bezproblemową współpracę dostała zaliczkę i tak sobie "pisała". Dzisiaj jednak poprosiła mnie o wypłatę trochę szybciej, bo jej potrzeba na pilny wydatek. Spoko, niech jest, ale najpierw postanowiłem jeszcze rzucić okiem na najnowsze teksty. No i tutaj zdziwienie jak cholera - wszystkie teksty z ostatniego miesiąca skopiowane żywcem z wikipedii. No na początku myślałem ze #!$%@? mnie strzeli, a potem #!$%@? mnie strzelił. Przez miesiąc jak gadałem o napisaniu jakiegoś tekstu na "już" o jakiejś osobie która jest aktualnie na topie to słyszałem, że ona jest zawalona pisaniem tekstów i nie wyrabia. Na koniec gdy wyszło, że wszystkie teksty to plagiaty i nie zapłacę za teksty po prostu skopiowane z innych serwisów to mnie wyzwała od "złodziejów" i "oszustów", zażądała przelewu do godziny bo "kancelaria się mną zajmie" i zablokowała. Zaliczka chociaż nie duża to jednak zaliczka. Tekstów które dodała na stronę i tak przecież nie użyję. Dodatkowo chciałem iść jej poprzednio na rękę (żaliła się, że straciła główną pracę i jej ciężko) i nie chciałem rachunku/faktury. No i co byście zrobili w mojej sytuacji z taką karyną? Wezwanie przedsądowe listem poleconym do zwrotu zaliczki + przypomnienie o fakturze? Do tego informacja, że plagiat jest karany + podpunkty z kodeksu karnego które o tym mówią? I to babka z wyższym wykształceniem i bogatym portfolio (pracowała dla o2 i wp kiedyś). Jak sprawy nie uda się rozwiązać polubownie to zrobię znalezisko na kogo z copywriterów lepiej uważać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#januszebiznesu #praca #oszukujo ze względu na miejsce zamieszkania karyny również i #patologiazewsi
  • 11
@chomik3: uhm... Zawiadomienie do prokuratury? Zapytaj prawnika pod jakie to paragrafy podchodzi. Pozatym natychmiastowo daj jej zwolnienie dyscyplinarne za ciezkie naruszenie obowiazkow pracowniczych.

Wezwanie listowne do zwrotu zaliczki koniecznie. Ogolem rozmawiaj z prawnikiem najlepiej od prawa pracy.
@Sam_w_domu: Nie jest zatrudniona. Była freelancerką, dotychczas robiła po prostu na zasadzie "napisałam 20 tekstów, przelej mi xx zł na konto", a że już napisała kilkaset tekstów to po prostu jej bardziej zaufałem i mieliśmy się rozliczać co miesiąc po wykonaniu zadania. Sam prawnik może mnie więcej kosztować niż zaliczka, dlatego co sam najwyżej ją zgłoszę. Bardziej chciałbym po prostu jej "dosrać" za cwaniactwo.
@tsumazi: Póki co jeszcze nie, inny
@chomik3: Też miałem zapytać o to, co @tsumazi, ale widzę, że już odpowiedziałeś. Jakby co, to również parę razy byłem na głównej Interii i w Focusie Historia ;) Może kiedyś będziesz potrzebował pracownika, to się odhaczam.
@dreammaster: A jak rok temu szukałem kilka osób do pisania to nikt się nie zgłosił ( ͡° ͜ʖ ͡°) A teraz podczas opisywania historii z różowym już w zasadzie 4 osoby się zgłosiły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Napiszcie PW jaki macie cennik za krótką biografie (1500-2000 znaków) oraz wyślijcie jakieś przykładowe linki do tekstów. Docelowo do napisania jest 1-2k tekstów.
@chomik3 a czy jest w ogóle w takim biznesie miejsce dla osób które komercyjnie nigdy nie zajmowały się pisaniem, ale słowo pisane zwyczajnie lubią?

Przyznaję kieruje mną czysta ciekawość ( ͡º ͜ʖ͡º)
@bkwas: No jeśli potrafisz pisać to pewnie jest miejsce - potem tylko zależy na jakim poziomie piszesz. Nawet jak nie jesteś mistrzem pisania, ale jak nie robisz błędów to chociażby w zapleczówkach, tekstach seo byś się mógł sprawdzić.