Wpis z mikrobloga

@Splifixx: muzykę to może byś słyszał, ale jak niby mikrofon w tych słuchawkach ma wyłapać co mówisz gdy wsadzisz je do uszu, przykryjesz kaskiem i dodasz do tego szum powietrza. Zainwestuj kilka złotych w tani interkom i będziesz miał dużo lepsze rozwiązanie.
@Splifixx: Odpuść sobie. Mam te słuchawki i próbowałem użyć ich w kasku shoei, ale one po włożeniu do ucha dość mocno wystają i już przy wkładaniu kasku wypadają. A nawet jak je włożysz, to pamiętaj, że słuchawki mają przyciski, nie panele dotykowe i cały czas jest ucisk, same się wciskają. Lepiej kup normalny intercom.
@Splifixx: mi się w ogóle nie udaławało rozmawiać na moto z takimi słuchawkami (tych konkretnie nie testowałem), mikrofon bardzo słabo zbiera przyciśnięty kaskiem. Tylko interkom. Testowałem jakieś JBL, Savio i jakieś highendowe Sony bodajże. JBLki były najlepsze, ale one były połączone przewodem i mogłem sobie ustawić mikrofon bliżej ust. Używam interkomu Freedconn T-max i rozmowa jest bez porównania lepsza.
@Splifixx: kupiłem te słuchawki i z czystej ciekawości jakiś czas temu. Zachęcił mnie ich mały rozmiar oraz to, że niewiele wystają poza obrys uszu. Niestety i tak wypadają podczas wkładania kasku ;-).

@lukasz67: czy ten interkom pasuje do każdego kasku. Mam dosyć nietypowy model i nie do końca się jeszcze na tym znam.
@szczemat: W sensie jak pasuje? Masz mikrofon+dwa okrągłe głośniczki płaskie. Ja na przykład w moim kasku (o dziwo sportowym) miałem idealnie wyprofilowane wgłębienia pod głośniki, ale i tak musiałem z pół centymetra steropianu wycinać, bo jednak mam aż za bardzo dopasowany kask i mnie trochę uciskało w uszy. Wraz z interkomem dostajesz dwa mocowania: jedno jest jednoczęściowe na przylepiec do kasku, drugie składa się z dwóch części skręcanych ze sobą za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lukasz67: dzięki. Bo spotkałem się z zestawami dedykowanymi pod konkretne kaski. W zestawie jest mikrofon z pałąkiem, a do kasku zamkniętego jest potrzebny mikrofon na elastycznym przewodzie (jest do kupienia osobno). Wszystko wiem, dzięki :-)