Wpis z mikrobloga

@UchoSorosa: nie wiem czy wiesz, ale nacjonalizm jest wrogiem kapitalizmu a Indie zajmują 129 miejsce na 180 w rankingu wolności gospodarczej. Oczywiście mówienie, że panuje tam socjalizm to też przesada, ale bardzo daleko im do zachodniego kapitalizmu. Z tego co wiem ta partia realizuje typowy program populistycznej prawicy podobny do pisu.
Pobierz
źródło: comment_1582129554OEqRYqa8TGkmUtXdpnwjoX.jpg
@UchoSorosa: poza tym winę upatrywałbym w tym, że w Indiach po 40 latach quasi-socjalistycznego ustroju mimo licznych reform wciąż istnieją elementy gospodarki centralnie sterowanej. Rząd wybiera szefów dużych firm, zmusza je do obniżania cen, decyduje o alokacji produkcji. Państwo sprawuje kontrolę nad ponad 500 wielkimi przedsiębiorstwami, których łączna wartość jest równa ~30% PKB. Dodajmy do tego wysoką korupcję i przepis na tkwienie w nierozwiniętej gospodarce gotowy.
o następny politolog z namaszczenia Korwina mający PIS za lewicę.


@Tymajster: Kolejny przedstawiciel #neuropa uważający, że skrajny nacjonalizm jest liberalny gospodarczo, a w Indiach panuje wolny rynek, a nie quasi-socjalizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wojtas_mks: msza prymicyjna syna premier Polski jest relacjonowana w tv. W kościele cała śmietanka rządzących. Gadzinówka sponsorowana przez państwo emituje naklejki Strefa Wolna od LGBT. A ten wchodzi w polemikę o obyczajowości PiS.
No tak, nie zdelegalizowali aborcji, więc w zasadzie są tacy sami obyczajowo jak Razem, bo oni też żadnych ustaw nie wprowadzili.
@wojtas_mks: tak tak, szachy czterowymiarowe. Robią interesy z KK, żebys Ty myślał, że ja myślę, że oni są konserwatystami. W międzyczasie Ty myslich, że nie są konserwatystami, bo robią tak, żebyś tak myślał. Naprawdę to oni są konserwatystami, ale udają przed Tobą ze nie.
Ja mam rację na pierwszym poziomie, Ty na drugim, a potem znowu ja na trzecim, ale w zasadzie na farcie a nie drogą mojej dedukcji.
Zadowolony?