Wpis z mikrobloga

Zamknąłbym wszystkie kopalnie do 5 lat.
Podpisałbym i wprowadził program w życie" Polski Atom". - do 10 lat.
By nie być gołosłownym. Powołałbym specjalny urząd/ministerstwo, które na celu miałoby skoncentrować się na tym zagadnieniu. A na jego czele powierzyłbym urząd. prof.dok.hab.Jackowi Jagielskiemu.
Co więcej!
Zindesyfokwałbym środki finansowe, oraz humain resources na badania nad Tomakami i w dziedzinie fuzji termojadrowej.. ( obecnie wklad Polski jest niewystarczający, lub niezadawalący)
W takim stopniu, by w przyszlosci moc z tego czerpać realne zyski/korzyści ( co jest nieuniknione)

Link ten kilkakrotnie wkleiłem w dyskusjach nad tematem zapotrzebowania i realnych możliwości w dziedzinie szeroko pojętej "mocy"
Ba. Będę go wklejał, aż do "bulu"!!!
Proszę się zapoznać:))
Link:
https://youtu.be/tH4UNGHFAtc

I na koniec, nawet węglokopowi dałbym w pysk (o ile by się dostawiał do mnie- swoje w ręce mam)
#wegiel #slask #atom #gornictwo #natura #ekologia #greenpower #neuropa #4konserwy

Jednym słowem. Wprowadziłbym realnie Polskę do elity 22 wieku. Niestety.... Nie jestem Morawieckim...
#gownowpis polityczny.
s.....s - Zamknąłbym wszystkie kopalnie do 5 lat. 
Podpisałbym i wprowadził program w...
  • 17
Podpisałbym i wprowadził program w życie" Polski Atom". - do 10 lat.


@szunis: Realizm, panie dziejku. Możesz sobie podpisywać, co chcesz, np. ustawę żeby wszyscy byli bogaci, szczęśliwi i nie umierali. A rzeczywistość sobie po swojemu będzie skrzeczyć. Serio myslisz, że w Polsce da się zbudować elektrownię atomowa w mniej niż dziesięć lat?
"Ty" byłoby grzecznie z Twojej strony, ponieważ-iż darzyłbyś szacunkiem swojego interlokutora. Jak ja darzę...
Ale to podstawy, które wynosi się z domu.
Niektórzy wynoszą sztućce...
Cp do meritum.
Cytuję siebie lol
"Pidpisałbym i wprowadził program..."
Gdzie tu mowa o zamkniętej elektrowni w przeciągu 10 lal- co mi insynujess??

Gdybyś mnie zapytał, ile lat porzeba do oddania takowej, to napisałbym wtedy, że 10 lat (od dzisiaj) jest terminem realnym. Przy czym pełne wykorzystanie
@szunis Ciekawe gdzie byś chciał taka elektrownię wybudować, bo pewne jest, że mieszkańcy okolicy będą przeciwko temu protestować. Za dobrze pamiętamy jeszcze Czarnobyl, jego skutki i ówczesny strach.
@OPcodeRTI jedak nie wiesz. A takimi wpisami sam sobie wystawiasz świadectwo.
Nie powinienem, ale Ci powiem.
Po Czarnobylu na Opolszczyźnie na grzyby mogłeś chodzić nocą. Wiesz dlaczego?
Cez je roswietlał, a grzyby mają tendencję do akumulowania pierwiastków ciężkich.
Kolejny dowód, by nie jeść grzybów. Ołów i te sprawy. Jeżeli masz mnie obrażać nadal, zmień kanał. Pozdrawiam Cie Mirku.
@Mathas W okresie przejściowym i ekonomicznym. Północ.(deficyt energetyczny vide mapy elektowni w Polsce)
Przy czym dochodzi czynnik sprzedaży energi dla państw "Baltyckich"
Znam osobiscie burmistrza Nysy( poludnie)
Gdyby tylko bylo to możliwe, zlokowałby to tam.
Realnie, jeżeli powstanie taka elektrownia, to będzie północ.
Protesty mieszkańców są nieistotne. Z powodu
A. Niedoinformowanie ( co można zmienić poprzez merytoryczną edukację)
B. Interes publiczny vide tereny zalewowe budowa dróg.
Moim konikiem jest uświadamianie ludzi poprzez
@szunis: @wszyscy: Opinia publiczna oczywiscie ze nie ma nic do rzeczy. Nie jestem specem od elektryki czy energetyki, ale byc moze stacja transformatorowa wymagalaby wysiedlen. Co odbyloby sie zgodnie z prawem nadrzednosci dobra publicznego nad prywatne, przy nasilonej propagandzie medialnej.

Samo wybudowanie elektrowni - musialbym przeanalizowac projekt. Byc moze tutaj powstaja jakas problematyka. Nie wiem na jakiej podstawie wywnioskowales harmonogram 10 letni. Na tle inwestycji z innych krajow? Pewnie tak.
@szunis: Jestem całym sercem za budową takiej elektrowni, i to nawet nie jednej. A mój wpis się odnosił do realnej sytuacji politycznej w Polsce, a nie możliwości technologicznych. Gdyby od kiedy powstała spółka mająca ją budować rzeczywiście i na serio się nasi politycy zabrali za jej budowę, to ona już powinna być oddawana do użytku, a może już pracować. Jak jest, sam widzisz. I jestem przekonany, że przez najbliższe 10 lat