Wpis z mikrobloga

@Apogeumz: żyjesz sam, czy masz rodzinę? Bo widzisz, ja mam rodzinę, żona pracuje. Zarabiam niewiele mniej od ciebie (załóżmy, że mniej o te 900zł), ale koszt życia z rodziną jest nieporównywalnie większy - sam żłobek (prywatny - zapomnij o publicznym jak nie jesteś patologią) to prawie 1900 zł miesięcznie (na szczęście już z wyżywieniem). Kredyt na mieszkanie - kolejne 1500 zł. Odkładam około 1000 zł co miesiąc, żeby mieć na jakiekolwiek
@Megawonsz_dziewienc: zarabia, ale pracuje w państwówce. A tam się dużo nie zarabia ;)

Czy mało? Zależy, czego od życia oczekujesz. Szczerze mówiąc - jakby żona nie pracowała, tylko siedziała w domu i zajmowała się dzieckiem, to kasy byłoby więcej. Ale nie chodzi o to, żeby zrobić z niej kurę domową. Też ma prawo realizować się zawodowo, stąd taka, a nie inna decyzja. Ja osobiście uważam, że moglibyśmy zaoszczędzić dużo więcej -
@Megawonsz_dziewienc: chłopie, 90% polaków nie ma tyle, a Ty piszesz, że to bardzo mało ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak napisałem - zależy, jak chcesz żyć. Jak lubisz luksusy, drogie perfumy, markowe ubrania, najnowszą elektronikę i jedzenie tylko z modnych restauracji - będzie mało. Ale jak żyjesz jak zwykły, przeciętny zjadacz chleba - dasz radę. Mnie nic nie brakuje i nie narzekam na brak pieniędzy - nie widzę
@Apogeumz przecież to fejk jakiś jest. Kolor kwoty która wpływa na konto jest zawsze zielona, kolorem czerwonym jest oznaczona kwota obciążająca rachunek a tu jest zwykła czarna czcionka - tak jak byłby to zwykły wydatek w sklepie.