Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
ja zaczynam dzieciom czytac akurat Tomka. Moja ulubiona, to Tomek na wojennej ścieżce.


@soadfan: kieeeedyś z sentymentu kupiłem wszystkie części ale syn (za dzieciaka) wbił się od razu w Star Warsy a potem gierki PC i nie ruszał a córcia, mimo inteligencji, nie czyta nic w ogóle, tylko nauka, netflix & chill i non stop w telefonie :(
Trzymam książki bo może wnuki kiedyś ruszą :(
#smuteczek
  • Odpowiedz
@Hatsuban kuuurła kiedyś to były książki ( ͡° ʖ̯ ͡°) Do dziś cała seria przygód Tomka wzbudza we mnie ogromne emocje, za dzieciaka czytałem każdą część po kilka razy, a później nawet w Liceum do nich wracałem. Poza wciągającą fabułą, niesamowite było to jak Szklarski wplatał wiele historycznych ciekawostek, wiedzy o faunie i florze różnych zakątków świata. Imo to powinny być lektury szkolne! Książki, które rozwijają wyobraźnię, pobudzają
  • Odpowiedz
  • 1
@Hatsuban pamiętam jak pierwsze noce zarywałem na tej serii ( ͡º ͜ʖ͡º). Niestety pan Szklarski z czego co pamietam się wzią i umarł podczas pisania Tomek w grobowcach faraonów i książkę dokończył jego przyjaciel na podstawie notatek. Niestety już tej odsłony nie dałem rady jako dzieciak przeboleć. Była tak strasznie słaba w porównaniu do reszty że się tego po prostu nie dało czytać. Do tej pory pamiętam
  • Odpowiedz
  • 4
@Mr_Swistak nie Kuś szatanie ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º) bo znowu zamiast się wziąć za robotę to se znajdę lepsze zajęcie, a wiem że jak zacznę to już polecę całość.
Kurde aż sobie przypomniałem scenę z tym biednym chłopakiem który ich częstował resztkami jedzenia a pieniądze trzymał w grobie (ojca?). #!$%@? ale to wtedy dla mnie było ciężkie. W sumie to jak
Ysior - @Mr_Swistak nie Kuś szatanie ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º) bo znowu zamiast się wziąć ...

źródło: comment_1583084563QsWcXYlXS4BzO0hyDG2FBi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 6
@Hatsuban o hui. Właśnie sobie przypominam sceny z tych książek. Ale schiza. Pamiętam szczegóły książki która czytałem 15 lat temu. Ze ta jego laska była Saly czy tam Sali. I że on ja wyciągnął z jakiegoś dołka i że ją wąż uwalił. Kurde w sumie to nie pamiętam tyłu szczegółów żadnej książki które czytałem później.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ysior: i jak tygrysa #!$%@?ł między oczy, i potem bosman go przed tym przewodnikiem bronił, że Tomek to chłop na 100 bo on zawsze tygrysa między oczy, a Pan panie przewodniku jak?
  • Odpowiedz
@Mr_Swistak: A najbardziej się #!$%@?łem jak w którejś części do połowy książki opisał przygody bodajże Smugi i zostawił go w środku lasu z indianami którzy wycelowali w niego łuki i jakby nigdy nic uciął w tym miejscu i przeniósł się do tego co się dzieje u Tomka. Tak się #!$%@?łem na niego że dwa tygodnie nie chciałem czytać dalej tej książki xD

Flashbacki mocno ( ͡º ͜ʖ͡º
  • Odpowiedz