Wpis z mikrobloga

Czy macie może jakieś miejsce/ksiażke z dobrą, podstawową wiedzą w malowaniu cyfrowym? Jakieś przydatne uwagi, co do samego procesu malowania na tablecie. Przykładowo przez większość czasu szkicowałem i próbowałem na tym malować, aż pewnego dnia obejrzałem film, gdzie gosć w ogóle nie szkicował tylko od razu malował. Od tamtej pory idzie mi duuuużo lepiej i szybciej.

Podobnie od znajomych grafików nauczyłem się jakiejś niepotrzebnej perfekcji, a po obejrzeniu filmu, gdzie gość maluje od ogółu do szczegółu, prostymi kształtami, zacząłem tworzyć dużo fajniejsze rzeczy.

Podobnie też wpadłem w głupi nawyk jak najlepszego rysowania, gdzie broń boże nie wolno niczego odrysowywać bo człowiek się nie nauczy rysować. Gdy zauważyłem w jakimś filmie, że gość wziąć zdjęcie człowieka z neta, szybko go odrysował i narysował reszte, skumałem, że to jest genialny pomysł. Od tamtej pory to, co sprawia mi kłopot, po prostu rekompensuje odrysowanie/odmalowaniem i sam sie przy tym ucze rysowac to pozniej z glowy.

Chciałbym nauczyć się jak najszybszego malowania, jakichś concept artów, nie skupiać się na szczegółach ani nie chce zostać wielkim artystą. Chciałbym móc przelewać szybko swoje idee na papier, chciałbym więc uporzadkowaną wiedzę krok po kroku, co warto wiedzieć. Na przykład to, że dalsze obiekty powinny bardziej rozmywać się, że jest coś takiego jak oświetlenie otoczenia, te sprawy.

Szukałem różnych kursów i tutoriali, ale one albo niczego nie tłumaczą albo tłumaczą rzeczy zupełnie dla mnie nie istotne. Ucza pędzli, a ja używam tylko jednego ( ͡° ʖ̯ ͡°) I nie chce tego zmieniać na razie.

Poszukuję jakby takiej surowej wiedzy, prawdziwych trików, dobrych rad do szybkiego malowania, nie nauki rysowania krok po kroku. To już umiem robić.

Możecie coś polecić? Albo może macie po prostu jakieś rady od siebie?

#pytanie #rysowanie #digitalpainting
  • 3
@spike200: Technik jest wiele część bardziej bazująca na tradycji (szkic potem reszta) część pozwalająca korzystać z dobrodziejstw programów i zdjęć takie matte painting chociażby. Co do książek chyba żadnych nie kojarze godnych polecenia poza tą wiedzą tradycyjną która i tak się przyda. Polecam Ci Youtubea jest tam ogrom wiedzy którą jednak trzeba przesiać.