Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja: mama wyszła na balkon zapalić (w ostatni czwartek, 27.02, niestety zapomniałam spytać się o której). Zobaczyła księżyc, gwiazdy oraz jakiś jasny obiekt wielkości ok 1/3-1/4 księżyca na niebie. Nie ruszało się w ogóle. Taka "przerośnięta" gwiazda. Cyknęła 3 zdjęcia, wybrałam te najbardziej widoczne. Podobno po pół godziny jak wróciła na balkon, nie było tego już (ja obstawiam że chmury mogły zaslonic). Nie mówiła że ufo, kosmici czy coś, tylko sie zainteresowała co mogłoby być takiej wielkości. Może ktoś wie co to było i zaspokoi ciekawość mojej mamy? ()

#astronomia #astrofoto #mirkokosmos #kichiochpyta
Pobierz choco75 - Taka sytuacja: mama wyszła na balkon zapalić (w ostatni czwartek, 27.02, ni...
źródło: comment_1583091739SU6IYALLdzt3apvQZlBfu8.jpg
  • 14
@Kul: xD ale Alkione to jest w tym miejscu dzisiaj, a @choco75 pisze o czwartku.
Proszę bardzo, symulacja ze Stellarium z czwartku 27.02 wieczorem...
BTW. Alkione jest w gromadzie Plejady i ma jasność 2.85magnitudo, o wiele zbyt ciemna żeby zwróciła uwagę w taki sposób jak Wenus (jest od niej około 600 razy mniej jasna)
Pobierz RozkalibrowanaTurbopompa - @Kul: xD ale Alkione to jest w tym miejscu dzisiaj, a @cho...
źródło: comment_1583092724Si3NfVUc6wnS4ZdgJyTDRm.jpg