Wpis z mikrobloga

Moja córka w tym roku ma mieć pierwszy raz religię (idzie do zerówki w państwowym przedszkolu).

Dziś było spotkanie z księdzem - odwiedził klasę czy tam pokój gdzie przebywa grupa do jakiej uczęszcza moja córka.

Są tam zabawki różne plakaty na ścianach itp.
Teraz najlepsze ksiądz powiedział, że do czasu jego następnej wizyty mają zniknąć z ściany wszystkie dinozaury oraz rzeczy z nimi powiązane bo to sprzeczne z nauką kościoła i to wstyd by już od małego uczyć takich herezji. Dodał, że skoro mają odbywać się w tej sali lekcje nauki wiary nie powinno się tam w ogóle na ten temat wspominać (chyba chodziło o wspominki dinozaurów) :D

Finał jest taki, że dinozaurów już nie ma ()

#religia #dzieci #polska #nauka
Caracas - Moja córka w tym roku ma mieć pierwszy raz religię (idzie do zerówki w pańs...

źródło: temp_file7647362816517381106

Pobierz
  • 77
@Caracas

18 listopada 1893 r. papież Leon XIII ogłosił encyklikę „Providentissimus Deus", w której przestrzegał wiernych, aby nie interpretować słów Pisma Świętego dosłownie i nie szukać w nim informacji przyrodniczych.


Dzieło Darwina też nigdy nie trafiło na indeks ksiąg zakazanych. A teoria ewolucji przynajmniej od 1950 roku jest oficjalnie uznawana przez kościół katolicki.

Sądzę więc, że pierdzielisz tanie zarzutki albo masz naprawdę kiepskiego księdza.
ksiądz powiedział, że do czasu jego następnej wizyty mają zniknąć z ściany wszystkie dinozaury oraz rzeczy z nimi powiązane bo to sprzeczne z nauką kościoła


@Caracas: wiem, że w tej bajce były dinozaury, ale czy były również smoki?

@Obruni @Adrian47 @Lonate przecież OP po prostu sobie to ordynarnie zmyślił.

masz naprawdę kiepskiego księdza.


@kartofel: to już musiałby być nawet nie tyle kiepski ksiądz co zaburzony psychicznie
@Caracas co za #!$%@? ciemnogród ta sekta kreuje xd jprdl. Niedługo pewnie będzie lądowanie na marsie, potrafimy wysyłać komunikaty w milisekundę na drugi koniec świata. Możemy poprzez Google Maps zobaczyć jaki ogród ma pan Czang lub Mokelele a Ci #!$%@?ńcy wyciągają hajs na firmie która działa na powtarzaniu wierszyków, patrzeniu na Dj-kę ze śmiesznym typem i jedzeniu wafelka za który wcześniej zbiera hajs typ w koronkowym wdzianku xd.
@kartofel: Watykan ma też swoje własne obserwatorium astronomiczne.

Ale my żyjemy w Polsce, w którym kościół ma aspiracje trzymać za mordę politykę i społeczeństwo, a żeby mógł to robić potrzebne jest społeczeństwo tumanów. Więc wiara istniejąca sobie obok nauki, jako nie wchodząca jej w drogę forma duchowego i moralnego rozwoju, to nie jest coś, co interesuje polskich katabasów. Ich interesuje ciemnota i bogobojność objawiająca się księdzobojnością.

Jakby się, jakimś (he he)
@krzysssi33k nie zawsze jest to takie proste. W większości przedszkoli dziecko siedzi wtedy na tej samej sali gdzie odbywa się religia, tylko teoretycznie nie uczestniczy w zajęciach
@kartofel: dlatego tacy gorliwi katolicy jak Cejrowski jej nie uznają. I nie wiem dlaczego miałaby to być zarzutka jak od księdza w licbazie usłyszałem to samo a klasa była o profilu biol chem. Jeszcze wypowiadał się drwiąco że to powstawanie z małpki i jeśli jesteśmy wierzący nie powinniśmy tego uznawać podobnie z wielkim wybuchem
teoria ewolucji przynajmniej od 1950 roku jest oficjalnie uznawana przez kościół katolicki.


@kartofel:
Bzdura. Jest co najwyżej dozwolona dla katolików do uznawania jej za prawdziwą w pewnym określonym zakresie. Wedle magisterium Adam, który był pierwszym człowiekiem istniał fizycznie tak jak ty i ja. A ewolucja wyklucza istnienie kogoś takiego jak pierwszy osobnik danego gatunku.
Specjacja jest zawsze stopniowa i bardzo rozwleczona w czasie.
@Demaxian o Cejrowskim można wiele powiedzieć ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ksiądz musiał być niezbyt ogarnięty.

@Blaszczykowski_Robert

18 listopada 1893 r. papież Leon XIII ogłosił encyklikę „Providentissimus Deus", w której przestrzegał wiernych, aby nie interpretować słów Pisma Świętego dosłownie i nie szukać w nim informacji przyrodniczych.


W 1941 r. papież Pius XII, podkreślił, że „nie widać powodów, ażeby wiara, iż człowiek został stworzony przez Boga, wykluczała opowiedzenie się za