Wpis z mikrobloga

Ostatnio przed maske wyleciały mi dwie dziewczyny, a dziś pewna Pani postanowiła sciąć mi trochę bok samochodu :(

Dla niewtajemniczonych, rondo pod S1 koło Huty, mimo, że jest to zwykłe rondo, to tragicznie zaprojektowane. Do tego 5min po moim zderzeniu kolejna osobówka postanowiła zmierzyć się z tirem. Oczywiście skończyło się na mandatach dla kierowców z osobówek i szybkim szkoleniu jak działa rondo przez Pana policjanta.

#polskiedrogi #stopcham #zycietruckera
reaktiv - Ostatnio przed maske wyleciały mi dwie dziewczyny, a dziś pewna Pani postan...
  • 9
  • Odpowiedz
@stormkiss: Myslala, ze moja wina bo nie wlaczylem kierunkowskazu i nie wiedziala, ze bede jechal do okola.

@kiedystobylyloginy: Ja jade zestawem, a nie osobowka. Jadac z lewego i tak trzeba wjechac pozniej na prawy bo sie nie miescisz, przypatrz sie jak ten przede mna jedzie. Do tego jak ja zwalnialem i rozpoczynalem skret to ona dopiero wjezdzala na rondo i nie bylo to raczej 20kmh. Dwa, mnie uczyli, ze jak
  • Odpowiedz
@reaktiv:

Ja jade zestawem, a nie osobowka.

wiem, mogę tylko się domyślać jak to wygląda z twojej perspektywy i jakie są tego ograniczenia. Acz wydaje mi się, że właśnie ten z lewej rozegrał to elegancko, bo w lewo jechał z lewego, a potem płynnie zmienił na zewnętrzny do zjazdu.

to ona dopiero wjezdzala na rondo i nie bylo to raczej 20kmh.

och, ja pani broń boże nie bronię. Raz, że przepisami
  • Odpowiedz
@kiedystobylyloginy: Zdaza sie, ze tak jade jak on, ale mialem sytuacje, ze osobowka jechala prawym, a inna nawet calkiem z prawej strony(zjezdzala z S1) i pchala mi sie pod naczepe. W tym przypadku by byla moja wina, bo to ja musialbym ustapic. Dzis akurat byl praktycznie zerowy ruch, na rondo wjechalem od strzala i za mna nikt bezposrednia nie jechal, dlatego tez wybralem prawy pas, bo z reguly nie trzeba machac
  • Odpowiedz
@reaktiv: ci co się czepiają, że w lewo z lewego to prawko pewnie w czipsach znaleźli, masakra.
I potem kłócisz się z takimi... gdzie ty na prawym możesz sobie jeździć nawet cały dzień w kółko tego ronda i to oni na lewym mają ci ustąpić.
  • Odpowiedz