Wpis z mikrobloga

Mirki, gdzie najlepiej kupić bilety wstępu na różne atrakcje w Londynie, np. muzeum figur woskowych itd.? Czytałem, że warto kupić wcześniej przez internet wejściówki.
Dodatkowo co warto zwiedzić i na co wcześniej kupić tickety?
#londyn #muzeum
  • 11
@urGOD: london eye, big ben(w remoncie), palac buckingham, london bridge to takie must see. Osobiscie polecam camden town , rózowa mnie zabrala tam w tym roku i bylo dla mnie to w koncu cos nowego. Kupowac najlepiej przez neta pakiety, np eye, figury woskowe i rejs tamiza 3 in 1. Mam jakies rabaty z pracy ale nie wiem czy wychodzi korzystniej niz w promocji na stronie, jak bys chcial to pisz
Sky Garden taras widokowy w Walkie Talkie -> widoczki
Tate Moden taras widokowy --> widoczki

Tower Birdge + The Monument -> dla mnie niedoceniona atrakcja, za 9f? widoczki

British Museum -> nie obchodzisz wszystkiego, bo by to 3 miesiące zajęlo tylko drukujesz mapkę top10 things to see i oglądasz tylko to
budynek sam w sobie też fajny

Natural History Museum --> takie niezłe dla dzieci nawet, budynek sam w sobie fajny też
@urGOD:

Jak napiszesz:
-z kim jedziesz (rodzina, dzieci?)
-co cię interesuje (muzea? wojna? hitoria? piłka nożna? sklepy? hipsterskie miejscówki?)
- na ile jedziesz
-płatne wejściówki wchodzą w gre?

to wtedy coś więcej można polecić
@black-wolf:
- z dziewczyną,
- mnie piłka nożna (zabookowałem hotel niedaleko Stamford Bridge, koło stacji metra Earl's Court), ją pewnie sklepy; ogólnie to Muzeum Figur Woskowych must watch, myślałem o Greenich, Kings Cross ta stacja z filmu Pottera, przechodząc London Eye (nie chcemy jechać), Big Ben (podobno w remoncie?), Buckingham Palace, te wszystkie mosty (tower bridge, millenium?), Chinatown, Hyde Park
- piątek, sobota, niedziela, poniedziałek
- tak
@urGOD:

zarezerwuj bilet do Sky Garden, jest za darmo, ale trzeba zarezerwować
od razu mówię, że trzepią tam przy wejściu jak na lotnisku więc bez żadnych scyzoryków czy innych podejrzanych rzeczy

jak tam się nie uda to taras widokowy w Tate Modern na 10 piętrze ma też fajny widok, też za darmo

Big Ben jest w remoncie niestety
zaraz na przeciwko parlamentu masz Jewel Tower gdzie kiedyś trzymano dokumenty sejmu i
@urGOD: jeśli oboje macie karty debetowe to bym odbijał kartę zamiast Oysterki. Kupisz tę oysterkę za 5f, potem będziesz musiał iść oddać żeby zwrot kasy dostać. Tylko dodatkowa czynność, a nic ona nie wnosi.

Oysterkę to można wziąć jak z dzieckiem się jedzie i nie ma ono karty, albo kupuje się bilet całoroczny żeby taniej było. Na karcie debetowej też daily cap działa normalnie. No chyba, że o przewalutowanie chodzi, które
@black-wolf: o to nie wiedziałem że debetowa działa tak samo! więc nie kupować Oysterki tylko odbijać się np. Revolutem i też nie przekroczę jakiejś ustalonej kwoty?