Wpis z mikrobloga

Polski rynek popularyzatorów edukacji finansowej, giełdowej kuleje niemiłosiernie i pokazuje ogromną różnicę między USA a Polską gdzie w USA można posłuchać prawdziwych inwestorów którzy mają udokumentowane wyniki i pokazują swoje portfolia, ale o dziwo mimo tak szerokiego dostępu do nich niektórzy postanawiają się uczyć u takich ludzi jak Trader21 (ciągle na tagu głośno o jego książkach) , Tomasz Jaroszek czy inni którzy żyją najprawdopodobniej ze szkoleń, bo nie przedstawiają swoich wyników inwestycyjnych. Co ciekawe jeden z popularniejszych kanałów Doradca.TV postanowił że ujawni swoją inwestycję w Deutsche Bank podpierając się że to spekulacja oraz autorytetem Warrena Bufetta i jego najpopularniejszemu powiedzeniu "Kupuj gdy inni drżą, drżyj gdy inni kupują" popełniając przy tym kilka samozaprzeczeń.
1. Warren Buffett nigdy nie spekuluje.
2. Nikt nie drżał w tamtym momencie.
3. Warren Buffett nigdy nie kupuje spółek w słabej kondycji finansowej.
4. Warren Buffett by tak zainwestował. (ale nigdy nie zainwestował.)

Śmieszne jest też kryterium doboru akcji DB.
"Mówią mi od lat że DB jest w słabej kondycji finansowej i ciągle tak mówią ale ja w to nie wierzę i jak wszyscy sprzedają to ja kupię."

https://youtu.be/VHFVeDtRKX0

Od tego czasu Deutsche Bank z ok 17€ za akcje spadł do 7€ XDDD

#gielda #inwestowanie #inwestycje #akcje #trader21 #finanse #pieniadze #oszczedzanie #forex
  • 18
@d___b: Nie ma nawet co porównywać. Tak samo jak słuchać ekspertów mbanku czy innych ciuli, którzy mają płacone za gadanie ale czy to gadanie się sprawdzi to już nieważne. Mbank od kilku miesięcy rekomendował swoim klientom akcje polskiej energetyki :D Dopiero kilka dni temu się z tego wycofał, gdy chyba zobaczyli jak kurs szoruje na dnie. Ale ilu takim rekomendacjom zawierzyło i połasiło się na tauron, jsw i reszte tego co
@pijekubusplay racja chociaż tutaj bardziej mówię o takich nauczycielach którzy niby lubią dzielić się wiedzą bo doradcy inwestycyjni z banku to wiadomo że chcą cię wyruchać na kasę a tutaj mamy przykład szerzenia bzdur, chociaż pewnie w obu przypadkach celem jest twoja kasa, może nie z prowizji ale ze szkoleń lub książek.
@lsh dużo jest przypadków takich że dało się na czymś zarobić ale po pierwsze trzeba by było wiedzieć kiedy sprzedać, po drugie chodziło mi też o hipokryzję autora który powołuje się na autorytet Warrena Buffetta
@d___b: Ale i doradcy inwestycjni lubią się mądrzyć i dla wielu są wyrocznią, a tak jak mówisz im wcale nie zależy na klientach stąd mam nadzieje że taki trading212 czy degiro się rozrosną w cholere i za 3-5 lat wypieprzą te chłamy jakimi są domy maklerskie z prowizjami na śmietnik. Całe szczęście bazowałem zawsze na książkach zagranicznych i patrzyłem co oni rekomendowali do czytania.
można posłuchać prawdziwych inwestorów którzy mają udokumentowane wyniki i pokazują swoje portfolia,


@d___b: podzielisz się linkami? Z chęcią coś nowego pooglądam/posłucham/poczytam! :)