Wpis z mikrobloga

Jestem pediatrą, immunologiem i wykładowcą akademickim. Od 30 lat zajmuję się naukowo i w praktyce lekarskiej zagadnieniami chorób zakaźnych. Zapraszam serdecznie na AMA (ask me anything) w poniedziałek 9 marca, w godzinach 18:00 - 20:00. Postaram się odpowiedzieć na jak najwięcej pytań dotyczących epidemii COVID-19, a także dotyczących szczepień, profilaktyki zakażeń i tematów pokrewnych - na tyle na ile pozwoli moja wiedza i szybkość pisania na klawiaturze. Dr Paweł Grzesiowski.

#ama #koronawirus #covid19 #2019ncov #ciekawostki #zdrowie
Pobierz drPGrzesiowski - Jestem pediatrą, immunologiem i wykładowcą akademickim. Od 30 lat za...
źródło: comment_1583522388TU98UKKqvxiQv2qYwD5XpU.jpg
  • 192
@forest23: przeszczep kału robi się u osób z nawracającymi zapaleniami spowodowanymi bakteriami C.difficile ktore mogą powodować rzekomobloniaste zapalenie jelit. Preparat kału mrozi się, odpowiednio przygotowuje i podaje w kapsułkach, przez wlew doodbytniczy lub przez kolonoskop. Pomaga to odbudować naszą własną florę dobrych bakterii. W 2013 roku nawet były badania i przeszczep kalu lepiej leczył zakażenia C.difficile niż wankomycyna czyli antybiotyk typowo używany w tych zakażeniach
@forest23: poczytaj o przeszczepie flory jelitowej bo to o to chodzi. Ludzie cierpiący na zakażenie c.difficile albo choroby związane z nieprawidłowościami flory jelitowej (np przerost flory jelitowej) leczeni są tak że pozbywają się antybiotykami swojej flory i przyjmują prawidłową florę od zdrowych pacjentów (przeszczep kalu) i potem te bakterie od zdrowych ludzi namnażają się w jelitach i pacjent zdrowieje. Poczytaj też o związku chorób psychicznych z nieprawidłowa florą jelitową. Można się
@drPGrzesiowski: @wykop: @a__s chciałbym zaproponować jedną rzecz: niech społeczność zadaje pytania w osobnym wątku dzisiaj, jutro, w niedzielę, tak by oficjalne AMA rozpocząć od wstępu w postaci odpowiedzi na najpopularniejsze pytania, które i tak by padły, ale byłoby mniej czasu na odpowiedź na inne.

Wydaje mi się, że takie AMA z częścią pytań przed, jest bardziej sensowne przy tylko 2 godzinach.
@Alt-: nie ma sensu. Jeśli nie ma powaznych objawów nalezy siedziec w domu. Jesli to koronawirus, to chodzac po miescie i szpitalach, mozesz zarazac niepotrzebnie innych. Jesli to nie koronawirus, to akurat chodzenie po szpitalach to proszenie sie o faktyczne zakazenie.