Wpis z mikrobloga

Thermal Grizzly Conductonaut
Współczynnik przewodzenia ciepła: 73 W / (m · K)
Niestety, cena za 1g równie abstrakcyjna. Już nie mówiąc o dostępności, bo pozornie jest wszędzie (nawet xkom) ale jak się kupi - to info, że przyjdzie w przyszłym tygodniu, na razie nie ma u dostawcy itp...

Znacie coś innego, dostępnego, sprawdzonego, a podobnie sprawnego termicznie, by zaaplikować między jądro a IHS (intel skalpowany)?

#komputery #pcmasterrace #tuningpc #intel #chlodzenie
Pobierz hrumque - Thermal Grizzly Conductonaut
Współczynnik przewodzenia ciepła: 73 W / (m ·...
źródło: comment_1583524530zLbZnyIh2XvbXRmMNRN94W.jpg
  • 15
A nie myślałeś żeby jak za starych dobrych czasów zamontować radiator na gołym rdzeniu tzn bez ihs-a?


@tylkoczytam: owszem, ale pomierzyłem pomyślałem - i się okazuje że:
1) seryjny IHS ma lepsze rozprowadzenie ciepła z małego rdzenia na całą podstawę wielkiego radiatora. Bo choć srebrny, to IHS jest z stopów miedzi, po przepolerowaniu na lustro widać już miedź od góry.
2) problem z dociskiem procesora do pinów w podstawce - w
@hrumque: do direct die cooling są teraz zestawy wolne od wymienianych przez ciebie wad. Mam ramkę od rockitcoola do 9900k, derbauer też coś takiego robi. U mnie wychodzi około 12C chłodniej w porównaniu do ciekłego metalu + miedziany polerowany IHS (nie stockowy). Fakt że nie wszystkie coolery są w stanie siąść niżej niż normalnie ale w dobie łatwego dostępu do CNC to nie problem i można sobie zamówić mocowanie jakie potrzeba.
@keton22: Ja mam swoje CNC, i (teoretycznie) nie rpoblem bym sobie z miedzi wystrugał nawet własny IHS w kształtcie beniza, ale po prostu mi się nie chce ;) Nim to narysuje, nim to wystrugam, potem wypoleruje (bo wiadomo, nigdy z CNC nie jest idealnie, zawsze "hologram" po frezie zostanie), to szybciej kapnąć mazidłem, posmarować i skleić na fabrycznym (tyle że przepolerowanym do miedzi od góry) IHS i olać sprawę.
Zwłaszcza że
@hrumque: miałem raczej na myśli że jak masz trochę pecha to mocowanie nie pozwoli ci uzyskać mniejszego odstępu pomiędzy stopą coolera a rdzeniem (vide np. blok wodny Velocity od EKWB) i musisz wtedy dać za dużo ciekłego metalu i temperatury cierpią. Reszta jest bardzo prosta - skalpujesz, zakładasz ramkę wg. instrukcji, smarujesz metalem i montujesz cooler.
A jak masz obrabiarkę to chociaż zdejmij te 0.2 z brzegów IHSa żeby siadł bliżej
A jak masz obrabiarkę to chociaż zdejmij te 0.2 z brzegów IHSa żeby siadł bliżej rdzenia to temperatury się fajnie poprawią, na tym polega głównie działanie niestandardowych zamienników.


@keton22: zebrałem niewiele (dosłownie by ściągnąć "zabielenie") bo wg mojego pomiaru - wysokość "rantu" dookoła wychodziła identyczna jak wysokość rdzenia, właśnie na poziomie chyba 0.20 rdzeń i 0.21 rant, tak, że robiąc ślad markerem na IHS i przykładając go do gołego procka (Bez