Wpis z mikrobloga

@OSH1980: Chciałbym mieć tą muzykę w telefonie, wiem że są odtwarzacze amigowych formatów na Androida ale wolę używać jednego odtwarzacza (Musicolet) niż zmieniać je. Poza tym boję się że któregoś dnia coś zaktualizują w Windowsie co uniemożliwi mi odpalenie mojego domyślnego playera formatów amigowych czyli XMPlaya z wtyczką Delix. Może to mało uzasadnione obawy ale wolę uważać. Znalazłem fajną stronkę https://downloads.khinsider.com/ można stąd pobrać dużo amigowej muzyki w dobrej jakości (pobieranie
@meloman: nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy nie będzie możliwości odpalenia XMPlay. Wtedy będę odpalać maszynę wirtualną. Na wszystko są sposoby. A na komórce używam ostatnio ZXTune. Kiedyś DroidSound, ale już od dawna nie jest rozwijany.( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale nie ma idealnego odtwarzacza, nawet Delix nie da rady wszystkim formatom, zwłaszcza tym, które wykorzystują oryginalny sprzęt Amigi. To potrafi tylko Deliplayer (zresztą napisali go ludzie, którzy są
@OSH1980: chyba jeszcze nie znalazłem muzyczki której Delix by nie rozgryzł. Kiedyś miałem duży problem z odtwarzaniem muzyki z Chaos Engine i innych muzyczek Richarda Josepha ale teraz wszystko ogarnia a że nie idealnie to już inna sprawa. Co do Androida to używam Droidsounda i Modo i jako tako się one uzupełniają: jeden odtworzy jedne formaty inny drugi i tak się kręci... ZX Tune kiedyś badałem ale lista obsługiwanych formatów była
@meloman: Delix nie odtwarza np. kawałków w formacie MaxTrax. Fajne jest to, że można sobie dorzucać większość playerów z Delitrackera / Eagle Playera. Ale nie liczę na powstanie tego odtwarzacza, o jakim piszę. Trzeba by chyba zrobić zbiórkę na Kickstarterze, nikt nie ma czasu pisać tego dla sławy.( ͡° ʖ̯ ͡°)
@OSH1980: Robię to też dlatego że lubię sobie każdą muzyczkę opisać, skatalogować, dodać tagi ID3 itp. Muzyka amigowa (zresztą jak inne pliki amigowe) miała inny format plików niż DOS czy inne platformy i tutaj najpierw było rozszerzenie pliku a później nazwa co uniemożliwia poprawną identyfikację przez wiele programów. Wolę sobie nazwać plik "Stardust - Boss Fight 1" niż niewiele mówiące "p4x.engage the scy!!!xx"
@OSH1980: Natknąłem się na dwie gry z muzyką w formacie MaxTrax: Dune 2 i A-train. XMPlay nie rozpoznaje ich, Deliplayer i BZRPlayer też nie. Na szczęście muzyczka z Dune 2 jest tutaj. Muzyczkę z A-train jakoś przeboleję albo znajdę gdzie indziej.