Wpis z mikrobloga

załóżmy że chcemy wydać 2000 zł na procesor
co mamy do wyboru:
3900X - 12 rdzeni/24 wątki
9700k - 8 rdzeni/8 wątków xD

3900x absolutnie miażdży wszystkie zastosowania wielowątkowe jak renderowanie, pakowanie plików, 9700k tu mocno odstaje
jeśli wybierzemy intela to co zyskujemy? 5% lepszą wydajność w grach tracąc o wiele więcej wydajności w zastosowaniach codziennych? nie wiem czemu ktoś miałby to robić i jakie gpu trzeba byłoby mieć żeby wybór 3900x
@Shewie: jak chcesz przepłacać to twój wybór, ale wyśmiewanie tego że ktoś chce kogoś przestrzec przed złym rozporządzeniem pieniędzmi to głupota. nie każdy musi się interesować tematem. intel od lat dominował rynek praktycznie nie mając konkurencji i w świadomości ludzi zostało że intel to zawsze wszystko co najlepsze i jakaś marka premium (iks de) i nie mają pojęcia że w ostatnim roku amd totalnie zaoralo rynek procesorów
nawet sam intel przyznaje
@slodziak xDD a nie mozna komus poprostu napisac. hej, to sa alternatywy, wybierz co ci pasuje. ale #!$%@? AMD'owcy tak nie potrafia. Sa dokladnie tacy jak ta drąca ryja wrona ktora musi wykrzyczeć swoje racje na caly glos. Ten mem nie zyskal na reddicie front page z kilkoma tys glosow bez powodu. ( ͡º ͜ʖ͡º) just fucking chillout. jakbym byl na rynku po procesor i plyte to
@slodziak > i na pewno sporo z nich to fanboye jak ty. oh shit here we go again. zmanipulowany reddit pcmasterrace #!$%@? cwoki kto to glosowal ja #!$%@?, usun to na boga. zglaszam do prokuratury i Trumpa by usunal r/pcmasterrace i ustanowil r/Ayyyymmd jako glowny subreddit.


jakbym chcial by ktos za darmo reklamowal moja marke na ulicy to by mi kazal #!$%@?ć.

p.s tak na marginesie to mamy w domu 2 kompy,
@Shewie: No a kto rozsądny dziś kupuje Intela? Człowieku, ta firma leci na łeb na szyję, nawet środowisko Hackintoshowe, niegdyś zamykające na forach tematy o AMD (Hackintosh musi być możliwie wierny produktom Apple) dziś buduje konfiguracje oparte o Ryzeny. Bo mimo, że trzeba trochę bardziej rzeźbić w systemie to przyrost wydajności i tak to wynagradza.

I patrząc na to po jaką cholerę miałbym kupić Intela chcąc tylko Windowsa który bez trudu