Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 59
Mirki nie lekceważcie nietypowego zachowania u swoich psów. Mój zaczął wybrzydzać przy jedzeniu, był smutny i osowiały. Niebieski twierdził, że panikuje i pewnie nowy domownik daje się mu we znaki. Mi jednak było ciężko uwierzyć, że mój pies który kocha ser żółty (dostaje czasem jako nagrodę) odwraca nawet od niego pyszczek.
Szybka wizyta u weterynarza i okazało się, że Spajki ma gorączkę i powiększona śledzone. 5 zastrzyków w tym jeden mega bolesny.
Teraz czekamy na wyniki badań, możliwe, że to choroba odkleszczowa, mimo, że stosujemy potrójną ochronę na te małe gówna.
#pokazpsa #kleszcze
Pobierz Spajkodron3000 - Mirki nie lekceważcie nietypowego zachowania u swoich psów. Mój zacz...
źródło: comment_1583825618fs4D7hWWvneff1xD1PcjZC.jpg
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KLaudiabob: masakra to jest. A co dopiero będzie w lato z kleszczami, lepiej nawet nie myśleć. Najgorsze jest to, że kleszcze uodparniają się na środki stosowane przez ludzi przeciw nim. Mój bierze tabletkę, ma obroże i kropelki a i tak go jakiś dopadł. Zdrówka dla pieska na pewno będzie wszystko ok!
@powsinogaszszlaja: nie jest to w żaden sposób inwazyjne dla pieska. Chociaż tabletki mogą być, naczytałam się jakiś foliarskich forum gdzie psy miały skutki uboczne po tabletce ale to trochę jak ze szczepionkami u psa. Jeden na tysiąc będzie miało skutki uboczne. Dla nas mega ważne jest zabezpieczenie psa, mieszkamy obok lasu, często po spacerze zdejmowałam z psa po 10 martwych kleszczy. A mamy #!$%@? marzec.