Wpis z mikrobloga

#kawa kawa sypana która smakuję jak kawa instant/rozpuszczalna...? przy rozpuchu mogę wsypać pół łyżeczki i ta kawa nie jest zbyt mocna i mi smakuje, przy sypanej muszę na prawdę dużo #!$%@?ć jej żeby poczuć jakiś smak, ale wtedy czuję że bardzo mocno mnie pobudza....
  • 8
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1jeden11: może od początku:
kawa rozpuszczalna (zapewne chodzi ci o liofilizowaną) jest produkowana zupełnie inaczej niż zalanie sobie fusiastej do filiżanki - jest wypalana na wiór, ma mniej kofeiny, jest potem zaparzana i wymrażana. Daje posmak goryczy i spalenizny i tak zapewne sobie kojarzysz smak kawy ogólnie.

Zwykła kawa natomiast jest po prostu zmielona lub w ziarnach i możesz się dowiedzieć skąd pochodzi, jak jest (i kiedy) wypalana i obrabiana. Jeżeli
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1jeden11: zaparzając kawę w kawiarce masz kawę mocniejszą w smaku przypominającą espresso a podałem ci pellini top bo jest najpopularniejsza pod ten typ ale wiem że są mirki/mirabelki z palarnią kawy jak np @COFFEEPLANT którzy ci doradzą jaka kawa najlepsza pod twój gust, tak samo zmielą ci ją pod to urządzonko, napisz do nich na priwa czy cos

możesz też poczytać albo poszukać informacji na yt co szczerze polecam
  • Odpowiedz
@1jeden11: nie jest lepsza - jest zupełnie inna. Poza tym do przelewowego parzenia żadną kawą marketowa się nie nadaje. Aczkolwiek jak mirek pisał, podobny napar możesz uzyskać w kawoarce, przy czym podobny to słowo odrobinę na wyrost, bo kawa rozpuszczalna to zupełnie inna bajka.
  • Odpowiedz