Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kuberson: logika jest to że jak ludzie nie będą mieli pracy to nie będą zarabiać i wydawać pieniądzy, więc uj z tych maszynek
@bartosz325: Koło mnie już od dawna są w Kauflandie i działa to całkiem ok ale ostatnio zrobili kasy samoobsługowe w Biedronce i nie wiem czy inni klienci czy system bardziej upośledzony ale zawsze jak jestem to albo wszyscy ustawieni w normalnych kasach albo przy stanowiskach samoobsługowych są starsze osoby które 3 produkty kasują 5-10min. Nie ma nawet kto pomóc bo jedyne babki w pobliżu obsługują w klientów w zwykłych kasach.
@sq69i powstają w zamian za to nowe zawody, kiedyś nie było programistów, automatyków, a jeszcze wcześniej nie było kasjerów. Świat idzie do przodu, pojawiły się komputery, amfetamina, samoloty... ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Sckb: jednorazowe sciereczki z alkoholem przy kasie i problem rozwiązany. W sumie to mogliby jakąś apke dać żeby łączyć się z kasą przez telefon (np. Jednorazowy kod qr). I cyk płatność google Pay bez odkażania klawiatury na terminalu.
@Kuberson: Aha, i wszystkie te kasjerki przerzucą się na bycie programistkami i automatyczkami. Miliony nowych programistów i automatyków znajdą robotę w powstających jak na drożdżach januszexach hightechu, gdzie będą konkurowac z miliardem programistycznych pajeetów i xijinpingów.
Dzięki temu Polsce będzie tak jak w teraz w Kalifornii - janusz hightehu mieszka w zamku za drutem kolczastym, senior deweloper wynajmuje kawalerkę, a programista 10k śpi w przyczepie na parkingu. Wszystkim im dostarcza pitce
@bartosz325: Emeryci i tak będą stać w kolejkach do zwykłych kas, bo przerasta ich postępowanie zgodnie z instrukcją na ekranie. Byłem przed chwilą w tesco u siebie w mieście i do samoobsługowej czekałem może ze 2 minuty, a do zwykłej czekałbym z 15 minut.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kuberson:

Zatrzymać rozwój cywilizacji tylko dlatego, żeby ludzie mieli pracę?


Ekonomia dzbanie, mówi o tym, że człowiek żeby żyć musi jeść, a obecnie, żeby jeść musi mieć geld. I tak się jakoś składa, że trudno jest zarabiać kiedy nie ma pracy bo jeden januszeks z drugim wymyślili sobie świetny sposób na pozbycie się zusu
@wojtoon no niestety dzbanie, dla przedsiębiorcy ekonomia to zarobić jak najwięcej przy jak najmniejszym kosztach. Nikt nie jest na tyle głupi (no może tylko Ty dzbanie), żeby zatrudniać niepotrzebnych ludzi. Jak Ci się to nie podoba to przestań przeglądać internety i wróć do czasów kiedy trzeba było jeździć dorożką.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kuberson:
No to prościej bo ewidentnie imbecyl nie rozumie.

Jak zarabia sklep?
Sprzedaje towary

Kto kupuje te towary?
Ludzie

Za co je kupują?
Za pieniądze

Skąd je mają?
Z pracy

Nieprawda, nie mają bo nie ma pracy - jestem januszeksem i zarobie więcej jeśli nie zapłacę.

Zrozum łosiu, że pieniędzy na rynku jest skońcczona ilość i MUSZĄ krążyć w gospodarce. Nie można zebrać całej gotówki w kieszeni jednego prywaciarza żeby "był
@wojtoon z tego co się orientuję to istnieją inne zawody niż kasjerzy, ale co ja tam wiem. Kretyn i burak jesteś. Kończę temat, bo rynsztok to jedyne do czego mogę Cię porównać.