Wpis z mikrobloga

Jako że BF4 już tuż tuż, a laptopa nowego nie będę kupował, to pomyślałem, że nieco by pomógł dysk SSD.

I tu proszę Was o radę.

Co ogólnie myślicie, dobry to pomysł? Nie chcę wymienić całkiem HDD na SSD, tylko myślałem nad takim na USB 3.0, ale jako że te są drogie, to zauważyłem, że można kupić osobno przejściówkę SATA-USB 3.0.

#komputery #ssd #laptop #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 19
  • Odpowiedz
@bart606: SSD nie wpływa na wydajność gier to raz

Dwa - jeśli już to stary dysk daj do kieszeni a SSD wsadź do laptopa.

Trzy - jeśli możesz zrezygnować z napędu to sprawdź czy do twojego laptopa dostępne są kieszenie na dyski montowane zamiast DVD
  • Odpowiedz
@bart606: BF4 o wiele wiecej wymaga od układów graficznych i obliczeniowych (GPU, CPU) niz od dysku twardego. Ładowanie mapy i doładowywanie ewentualnych dodatkowych danych jest o wiele rzadsze niż odświeżanie grafiki na ekranie, obliczanie fizyki, animacji etc. Dlatego dysk twardy jaki by nie był nie wpłynie widocznie na liczbę FPSów

No chyba ze masz teraz w miare dobry sprzęt, ale gry Ci ostro przycinają jak doładowują się dodatkowe dane z dysku
  • Odpowiedz
@fenomenalnie_miotam: Ok, to wątpliwości rozwiane. Dzięki

Czyli rozumiem, że kupuje się go bardziej by przyspieszyć ogólną pracę komputera w szczególności odczyt<->zapis.

A jakby za tę kasę wymienić procesor? Wiem, że mówią, iż laptopów się nie upgradeuje, no ale chyba to zakazane nie jest - jedynie, że części trudniej dostępne.

@SpiderFYM

Aktualnie mam MSI CX61:

Intel Core i3

Nvidia GT640m

8GB RAM
  • Odpowiedz
@bart606: SSD w grach nic Ci nie da ale komfort użytkowania lapka znacznie się poprawi, kup sobie SSD i wrzuć na miejsce HDD a HDD wrzuć w miejsce DVD przez specjalną przejściówkę, szukaj pod hasłem "2nd hdd caddy" są też na allegro ale ceny mają zupełnie absurdalne (przynajmniej jak ostatnio patrzałem)
  • Odpowiedz
@cabis: A jakby procesor wymienić?

Na razie pytam tak z ciekawości, ale jakby to miało dać jakiś porządny rezultat, to wziąłbym pod uwagę.
  • Odpowiedz
@bart606: Moim zdaniem nie ma sensu ruszać procesora, masz i3 więc jest wystarczający, w normalnym użytkowaniu raczej nie odczujesz zmiany za to zmianę hdd na ssd widać na pierwszy rzut oka przy uruchamianiu jakiejkolwiek aplikacji czy systemu.
  • Odpowiedz
@cabis: Bardziej by mi zależało, żeby go jak najlepiej przygotować na zbliżającego się BF4 :]

Oczywiście w miarę możliwości i rozsądku z kosztami.
  • Odpowiedz
@bart606: To laptop więc za dużo nie zmienisz a jak wymienisz proca na jakiś mocniejszy to nie wiadomo czy chłodzenie ogarnie albo będziesz miał wieczną suszarkę ;D
  • Odpowiedz
@cabis: @SpiderFYM: Niby tak, ale na początku w BF3 na wysokich sobie śmigał, a teraz to już ciężej mu, więc i tak dla komfortu gram na najniższych. Zobaczymy jak będzie z tym BF4.

Tak więc dzięki za odpowiedzi, nie będę na razie truł dupy. Tak jak jest, to na razie starczy.
  • Odpowiedz