Wpis z mikrobloga

Gdzie zgłosić dzbany, które maja zamiar po powrocie ze strefy zagrożonej samodzielnie WYPOŻYCZYĆ auto z wypożyczalni - oddać w drugim mieście i realizować założenia kwarantanny??? Przecież to kompletnie nie ma sensu, jeśli są zarażeni, to pracownicy takich firm są narażeni na niebezpieczeństwo nie wspominając już o tych którzy zamierzają wypożyczyć auto po nich...
#koronawirus #dzbany
  • 12
@Wstretnebabsko: A państwo czasem nie chce, żeby ci ludzie dokładnie tak postępowali? Nie wymyśliło sobie, że miejscem kwarantanny musi być dom, nie uwzględniając zupełnie, że do tego domu trzeba jeszcze czymś wrócić, bo dom jest np. 250 km od przejścia granicznego? Jeżeli tak, jest to wina państwa.
Zagrożenie dla pracowników wypożyczalni jest nie większe, niż dla sprzedawcy w sklepie. Odkazić kierownicę i gałkę biegów przy okazji dprzątania i jest gites. To i tak o niebo więcej, niż to jak są odkażane pociągi. Dodatkowo wypożyczalnia ma często wiedzę, kto skąd przyjechał. Ja bym nawet polecał wypożyczenie auta zamiast korzystania z transportu zbiorowego.

@Wstretnebabsko nie panikuj, z punktu widzenia społeczeństwa wypożyczenie auta jest najbezpieczniejszą opcją
OK, ciekawe tylko czy oni zgłoszą ze jadą z kwarantanny - to po pierwsze - a po drugie - ciekawe czy auto będzie odkażone.
W sytuacji zagrożenia ze te gowno rozchodzi sie w takim tempie - nie wiem czy to panika czy po prostu obawa o życie i zdrowie ludzi w swoim otoczeniu.
Szczególnie ze nie wracają z wycieczki tylko po długoletnim pobycie za granica "nagle" jest beeeee i uciekają jak szczury
@valker91 ale tak czy inaczej można pracownikowi dać maseczkę, rękawiczki i niech płynem zdezynfekuje wszystkie uchwyty. Obecnie każdy może być zakażony, nawet ten, kto nie wyjeżdżał. Szczerze to taka procedura powinna być zawsze.
@sciana: rękawiczki mam, płyn również. Chłopaki dezynfekują wszystkie auta we wrażliwych miejscach (kierownica, drążek zmiany biegów, itp.) przed i po wynajmie. Ja odkażam na bieżąco blat. Jak ktoś na mnie kichnie to nic nie zrobię. Ale na szczęście się nie zdarzyło.
@sciana:
Tylko Takie osoby maja bezwzględny zakaz wychodzenia nawet do sklepu, czyli jak pójdzie do wypożyczalni to w sumie może i do spozywczaka zahaczyć co jest obok bo mu akurat zachce się snikersa ? To na tym ma polegać zwożenia do nas Polaków którzy także długotrwałe mieszkali za granica i jakoś nie po drodze było w Polandii?