Wpis z mikrobloga

nie zawieszono lotów


Jest to jakieś rozwiązanie, ale zdecydowano inaczej - tyle. Zakładam że omawiano to na różne sposoby i również rozważono argument mówiący o tym, że w ten sposób więcej ludzi zostanie tam, gdzie jest, zamiast podróżować.

Mniejsza z tym - coś postanowić było trzeba i było trzeba zrobić to szybko nie pytając o zdanie mirka @Bakardi i @AntyDojcz

tylko po to by później organizować inne loty i kosić za to
@motaboy: Serio? Lot trochę straci albo raczej nie zarobi pytanie tylko ile by stracił gdyby musieli latać normalnie i realizować połączenia gdzie samoloty byly puste. Teraz lecą pełne i tylko tam gdzie jest potrzeba wiec nie marnuja kasy. Pracownicy na b2b wiec ci co lataja to zarabiają. Państwo stworzyło sobie monopol na loty do polski, czy ty tego nie widzisz?
@motaboy: nawet jesli straca to bedzie to ulamek tego co by bylo gdyby nie anulowali lotów innym przewoźnikom. Patrząc jednak po cenach to wcale nie stracą bo cena w jedna strone jest taka jak cena w podstawowej taryfie w dwie strony.
@motaboy: I jeszcze to „pozostałą kwotę dopłaci Polski rząd” czyli gdyby musieli realizowac polaczenia na ktore ludzie maja juz bilety to polski rzad by nie doplacil i spolka mialaby tarapaty. A tak to masz pomoc publiczna
Jesli dali mozliwosc powrotu to czemu nie zrobiono tak jak izrael?


@AntyDojcz: Nie wiem. Mogę sobie wyobrazić, że argument który przeważył to - niech większość zostanie tam, gdzie jest teraz.

przeciez tyle kosztuje normalnie lotem bilet w 2 strony


No... nie. :-) Wiem - latałem LOT'em i Lufthansą sporo. Poza tym piszę ci - latają bez cargo które ZAWSZE pokrywa dużą część kosztów.
I jeszcze to „pozostałą kwotę dopłaci Polski rząd” czyli gdyby musieli realizowac polaczenia na ktore ludzie maja juz bilety to polski rzad by nie doplacil i spolka mialaby tarapaty. A tak to masz pomoc publiczna


@AntyDojcz: Masz rację. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dyskusja to podstawa. Zawsze. Powinniśmy byli debatować o tym conajmniej tydzień lub dwa, zanim jakakolwiek decyzja została podjęta. Tak?
@AntyDojcz: LOT latał do Frankfurtu chyba tylko z Warszawy. Z innych miast z przesiadkami. Do Frankfurtu były mniej więcej w tych cenach (różniły się w zależności od pory dnia). Do Londynu od tych kwot się zaczynały.

Dodatkowo to cargo i cena standardowa za dostęp do lotniska poza siatką.

Generalnie uważam że te ceny nie są wygórowane. I tyle.
@motaboy: Ja nie wierze nic a nic temu rządowi, Morawiecki jest królem kłamstwa i poprostu wykombinowali jak pomóc lotowi. Teraz czlowiek ktory mial bilety na ryanaira musi kupic bilet na LOT i zamiast leciec prawie pustym samolotem bedzie lecial pelnym. Wiec ryzyko zarazenia odrazu wieksze. Tu chodzi tylko o biznes.