Wpis z mikrobloga

Wirus rozprzestrzenia się w tempie ok 37% więcej dzień po dniu.
Kilka dni temu zrobiłem dwie estymacje: pierwsza obliczona na podstawie trzech poprzednich dni, druga dzień po dniu jak wirus zaczął przyspieszać.
Pierwsza okazała się nieprawdziwa (wg niej powinno być już 212 zarażonych), ale druga okazała się... zbliżona do rzeczywistej, załączam.

Ciekawe jak to dalej będzie... Sądzę, że do końca tygodnia ilość zarażonych będzie rosła mniej-więcej wg tej tabelki, ale później spadnie z uwagi na obecną kwarantannę. Obym miał rację.

Jeśli ktoś chce być zawołany 28.03.2020 żeby zobaczyć czy Excel nie kłamie niech plusuje, a zawołam.
#koronawirus
Janusz_Lubikwasa - Wirus rozprzestrzenia się w tempie ok 37% więcej dzień po dniu.
K...

źródło: comment_1584396450Thz3kNmcgU5qxi3IdxORok.jpg

Pobierz
  • 15
Bzdura


@Luks_x: No nie wiem, ostatni raz jak sprawdzałem to R0 koronawirusa naukowcy estymowali na 2.2, co oznacza że średnio co cztery dni liczba zarażonych się podwaja, i to się mniej więcej zgadza ze statystykami OPa. Przy dużych liczbach nie ma większego znaczenia dla statystyki kogo testują, jak testują 10% zarażonych to wskaźnik podwajania nie ulegnie zmianie.
Efeknt działań kwarantanny będzie dopiero około 2 tyg po jej wprowadzeniu gdyż tyle też inkubacja obecne ofiary były zarażone około 10 dni temu. 7-8 dni wirus jest bez objawowy.