Wpis z mikrobloga

Eh kierwa, nie sądziłem że kiedyś do tego doprowadzę... Zalałem komputer stacjonarny herbatą przez górne kratki wentylacyjne obudowy - komputer stał na ziemi obok biurka. Przez stres, zadziałałem z opóźnieniem i wyłączyłem go dopiero po około 15 sekundach, kiedy obraz zaczął się ścinać na ekranie... Odpiąłem wszystkie kable.
Rozkręciłem obudowę, przetarłem wewnątrz ręcznikami papierowymi miejsca gdzie widziałem wodę (nie było jej dużo odziwo - maks łyżka - nie wiem gdzie pozostała ilość), położyłem komputer kratkami do dołu, na przewiewie przy otwartym balkonie (ciepła, słoneczna pogoda). Zamierzam suszyć go około 24h, do jutra do 12:00.

Jak sądzicie, jeżeli zaczął się już ścinać obraz na ekranie, na pewno doszło do spalenia jakiegoś podzespołu lub płyty głównej? Co więcej mogę zrobić aby pomóc sprzętowi, a nie pogłębić problemy?
Zastanawiam się czy mogę go ustawić otwartą obudową do słońca, czy będzie to głupota...

#komputery
  • 15
  • Odpowiedz
@HyperX: rozebrac na kawalki, woda destylowana i szorowanie pedzelkiem kazdego centymetra i kazdej wtyczki a potem zapobiegawczo izopropanolem, ale moze byc ciezko dostac teraz( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ń


@HyperX: rozmontować wszvstko, poszukać śladów zawilgocenia, przetrzeć alkoholem tam gdzie się zalało lub gdzie jest szansa, żę zawilgotniało. Przv okazji wvminieć pastv i termopadv. Ostrożnie.
  • Odpowiedz
@Norskee: @majk3l: czyli radzicie rozmontować płyty główne, grafiki, ramy, dyski itp? jedyne co mam to spirytus i wódkę, pędzelki jakieś się znajdą - pasty nie mam co wymieniać bo komputer ma 3 miesiące...
  • Odpowiedz
@HyperX: wszystko musisz rozebrac wiec musisz wymieniac bo i tak sciagasz chlodzenie, zarowno od cpu jak i gpu

nigdy nie skladasz dwa razy na tej samej pascie
  • Odpowiedz
@Norskee: tylko skąd w obecnej sytuacji sklepowej (zamknięte przez koronawirusa) wziąć pastę termoprzewodzącą?
Twoim zdaniem nie próbować uruchamiać komputera jutro około 12? (po 24h)
  • Odpowiedz
@HyperX: prawda jest taka, ze jak wszystko jest zamkniete a on stoi zalany, to im dluzej stoi tym wieksze ryzyko ze wyzre luty i juz nic nie zostanie i szansa na naprawienie bedzie wynosila 0
wlacz sobie kanak yt daniela rakowieckiego to zobaczysz co sie dzieje z lutami po zalaniu, a im dluzej tak stoi tym gorzej
Norskee - @HyperX: prawda jest taka, ze jak wszystko jest zamkniete a on stoi zalany,...
  • Odpowiedz
@Norskee: dzięki, ale nie umiem go rozkręcić w całości. tam gdzie rozkręciłem, nie ma ani śladu po jakiejkolwiek wodzie. trudno, co się spali, to wymienię...
  • Odpowiedz