Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #smog

Od kilku dni mamy wysokie stężenia smogu w całym kraju. Kraków jeszcze niedawno był w czołówce miast z największym zanieczyszczeniem. A przecież ruch samochodowy w ostatnich dniach zmniejszył się o kilkanaście/kilkadziesiąt procent!

Oczywiście pojawili się pierwsi "myśliciele" w gorących. Screen poniżej.

Oczywiście banda gląbów nie zadała sobie trudu żeby sprawdzić dlaczego tak jest i gremialnie ogłosiła sukces nad lewactwem i aktywistami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A wystarczyło użyć choćby Googla żeby dowiedzieć się że:

Samochody odpowiadają nawet za 40% smogu w miastach takich jak Kraków


Lub

Jakub Bartyzel z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH nie ma wątpliwości, że to ewidentny efekt meteorologiczny. – Tak bezwietrznej jak tej nocy pogody dawno nie było. Praktycznie prędkość wiatru spadła do 0 m/s. Nakłada się na to sytuacja wyżowa, która klinuje ucieczkę powietrza do wyższej warstwy atmosfery – mówi Bartyzel. – Od dwóch dni mamy też bezchmurne niebo, co sprawia, że temperatura przy gruncie jest niższa nocą, jej inwersja jest większa, co sprzyja kumulacji zanieczyszczeń – podkreśla.


Także podsumowując. Samochody kopcą i mają wysoki udział w smogu ale ostatnie warunki atmosferyczne sprawiły że doszło do kumulacji smogu pochodzącego z niskiej emisji czyli palenia w domach.

Pełny artykuł dostępny jest tutaj: klik
venividi - #neuropa #4konserwy #smog 

Od kilku dni mamy wysokie stężenia smogu w c...

źródło: comment_1584706899cJIRLbHRQRRQfRKFXBkUWu.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@bedist: Chłopski rozum w natarciu.

Samochodów w lato od groma, ale nikt nie pali w piecu. Powietrze czyste.


@bedist: A jak czesto w lecie zdarzają się tak sprzyjające warunki że mamy bezwietrzna pogodę przez kilka dni, wyż atmosferyczny I TEMPERATURE NIŻSZĄ PRZY GRUNCIE które uniemożliwiają ucieczkę zanieczyszczeń do wyższych warstw atmosfery?
  • Odpowiedz
  • 2
@venividi NIGDZIE nie widziałem twierdzenia, że samochody się nie przyczyniają do smogu. Za to wszędzie wszyscy stawiają samochody na pierwszym miejscu tego problemu, gdzie nawet ten Twój ekstra cytat o jakichś 40% twierdzi że tak nie jest.
  • Odpowiedz
NIGDZIE nie widziałem twierdzenia, że samochody się nie przyczyniają do smogu. Za to wszędzie wszyscy stawiają samochody na pierwszym miejscu tego problemu, gdzie nawet ten Twój ekstra cytat o jakichś 40% twierdzi że tak nie jest.


@kmt187: 40% z tego co wiem to nie większość xd

Niska emisja z pieców ma oczywiście w zimie pierwszeństwo i nigdzie nie napisałem że tak nie jest. Napisałem że samochody dokładają swoją cegiełkę (i to
  • Odpowiedz