Wpis z mikrobloga

#programowanie jak asertywnie komuś wytłumaczyć w code review, że kod który naprodukował nie nadaje się do wejścia dalej? Ziomuś natrzepał 3k linii kodu, sporo powtórzeń i zduplikował logikę walidacji w mikroserwisie, która istnieje gdzieś indziej a tu tylko przekazujemy dane żeby przeszły dalej :( a ten mi sprawdza, czy przypadkiem data końca rezerwacji nie jest wcześniej niż data początku. Musi być, bo inaczej nie udałoby się zrobić tej rezerwacji
  • 6
@Kormas Dzięki, przydatne!
@aseeon_ przepraszam, zrobiłem skrót myślowy. Chodzi o to, że spodziewałem się oporu wobec moich uwag. Nie każdy dev przyjmuje lekko sugestie w swoim code review. Rzeczowa dyskusja jest ok, opór za wszelką cenę "bo już zrobione" nie bardzo. To o co naprawdę chciałem zapytać, to jak sobie radzić w takiej sytuacji. Na pewno pomocny okazał się link od @Kormas. Szczególnie sekcja "handling pushback"
@NNPlaya:

a ten mi sprawdza, czy przypadkiem data końca rezerwacji nie jest wcześniej niż data początku. Musi być, bo inaczej nie udałoby się zrobić tej rezerwacji


ja to bym raczej zapytał

z jakimi systemami musiał mieć do czynienia :D