Wpis z mikrobloga

@3m_h4: z widocnych uszkodzeń to na razie zderzak, błotnik i lampa. Drzwi nie chcą się otworzyć bo błotnik przesunięty pewnie. Poszukaj na portalach tych cześci to bedziesz wiedział ile mniej więcej. Błotnik może dałoby się naprostować i obyłoby się bez wymiany
@Peleryna: słupek od płotu sąsiada, mało uszkodzony, ale znając jego to pewnie sobie zażyczy jakiejś kosmicznej ceny. Gadałem z gościem co tam mieszka to mówił, że uszkodzenia są małe i nic nie widać prawie, więc mam nadzieję, że właściciel domu nie zadzwoni
@3m_h4 - Jakiś czas temu gość mi zajechał dostawczym po klapie bagażnika i słupku. Do wymiany klapa (używka), lampa, lakierowanie, polerka tyłu. Warsztat wystawił fakturę na 3600 ¯\_(ツ)_/¯
jak chciałbym robić samemu i miałoby wyjść jak najtaniej to klapa jakakolwiek nie pod kolor, lampa, słupek tylko bym zajechał lakierem żeby nie rdzewiał. Obliczyłem to na jakiś 1k. V40 kombi.
@3m_h4: Miałem niemal identyczną stłuczkę fiestą mk6. Drzwi mogą się nie otwierać przez odkształcenie błotnika, tak więc jir martw się. Do wymiany u mnie była lampa, zderzak, błotnik i nadkole. Naprawiłem to z kumplem w jeden wieczór. Zabawa kosztowała jakieś 1000zl. Leciałem na zamiennikach i częściach pod kolor ze złomu.
@3m_h4: Jak dla mnie to szkoda całkowita przy Picanto 2005, jakbyś chciał to na nowych częściach robić. Na szrocie musisz poszukać części za ok 500 zł. Jakby trzeba lakierować to jeszcze ze 300 zł za błotnik.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@3m_h4: to że kupisz auto za 800zl nie oznacza że nie wsadzisz w nie 3000 na naprawy. To że kupisz auto za 30 000 też nie oznacza że nie wsadzisz 3000 na naprawy.

Jak uważasz że się nie opłaca to sprzedaj w cenie złomu i kup coś innego.

Najtańszą opcja będzie kupienie rzeczy pod kolor i wymiana samemu. Jeśli za zderzakiem było pusto to pewnie wystarczy te 3 rzeczy wymienić, bez
@3m_h4: Kup używaną lampę(200 zł max), zderzak też(nie wiem ile 200-300 zł) - no chyba że jest z tym problem wtedy można próbować we własnym zakresie pospawać(materiały koszt 50 zł) - masz kolor czarny zderzaka więc, potem można go by było pomalować lakierem czarnym strukturalnym w sprayu( 2 puszki po 15 zł). Błotnik do zdjęcia i ręcznego wyprostowania, jeszcze możne nadkole być uszkodzone więc to też plastik i można pospawać niskim
@3m_h4: @3m_h4: to jest szkoda całkowita raczej. Na prawa w aso pewnie jakieś 10K jakby mięli części.
Jak chcesz naprawiać to zakład wiesiek w szopie itp. Lampę gdzieś z allegro, zderzak błotnik itd. Ale nadwozia nikt Ci prosotował nie będzie. To na ramie by trzeba było robić, powyciągać.
Za naprawę tego solidną zapłacisz tyle co za dwie takie kie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@3m_h4: miałem picanto i robiłem cały przód xD. Oba błotniki, maska, pas przedni, lampy i zderzak wyniósł mnie (w kolorze) 1200 ziko, ty masz nielakierowany zderzak (nowy 350zl) używka błotnik 150, używka lampa 120, pas przedni 50-200 ziko. Drzwi nie otwierają się z powodu wygiętego błotnika