Wpis z mikrobloga

Mirki z #python #django mam głupie pytanie.

Dlaczego wszystkie zasoby statyczne, które ładuję w templatkach, przy pierwszym uruchomieniu się nie ładują? Jak localhost stoi parę godzin to też jakby tracił połączenie ze static. Naprawiam to w ten sposób, że w settings.py zmieniam STATIC_URL na 'static/', odświeżam stronę, zasoby się ładują tylko na głównej stronie a na podstronach już nie, a następnie zmieniam z powrotem na '/static/' i wszystko działa

W innych projektach się z tym nie spotkałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#programowanie
  • 8
STATIC_URL powinien zostać ustawiony na /static/, w przeciwnym wypadku na podstronie np. /blog/ będzie szukało plików statycznych pod adresem /blog/static/ - dlatego działa Ci tylko strona główna.

Co do problemu z ładowaniem to uruchom konsolę w przeglądarce i zobacz jaki błąd zwraca.
@mkusiciel: Co do podstron to wiem, doszedłem do tego jak szukałem rozwiązania

Co do ładowania, to nie potrafię teraz tego błędu odtworzyć, ale wygląda on mniej więcej tak:
"GET /static/font/roboto/Roboto-Medium.ttf HTTP/1.1" 404 1812"

Teraz jest tylko problem z tym jednym fontem, który jest w tym samym folderze co reszta. Plik jest poprawny, bo to templatka. Wcześniej taki sam błąd dotyczył bootstrapa, jquery, itd.

Nie jest to jakieś bardzo problematyczne, bo wystarczy
Pobierz KevinMalone - @mkusiciel: Co do podstron to wiem, doszedłem do tego jak szukałem rozw...
źródło: comment_1584953648W2roEx083h61eokbZoQVqw.jpg
@KevinMalone:

Jak localhost stoi parę godzin to też jakby tracił połączenie ze static.


Stawiam na problem z pamięcią podręczną, może coś się kłóci w konfiguracji serwer - django kiedy oba próbują serwować cache i jeszcze np dodany jest rewrite. Teoretycznie najlepiej to wszystko wyłączyć i patrząc na logi wszystkich punktów pośrednich analizować z czasem włączając dodatkowe funkcje (cache, rewrite etc). No ale takie problemy to mnóstwo straconego czasu, szczególnie jak okaże