Wpis z mikrobloga

#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4

A więc gram sobie Anglią (ost. raz grałem Anglią jak jeszcze nie było drzewek z misjami) i chyba zwaliłem misję War of Roses. Event ten odpalił mi się jak walczyłem z Francją i początkowo to olałem, jak już zacząłem tłumić bunty to było za późno bo król zmienił mi się na no-name (żodyn z Kentów i Yorków)
Da radę jeszcze wbić tę misję czy już pozamiatane??
  • 7
@borsiu: No i misji nie da się zaliczyć? Wydawało mi się, że to taka misja z automatu, brak Lancasterów, bądź Yorków to też jakiś koniec tego eventu.
@Imperator_Wladek: @Jan_K: @banaan:
dobra Panowie inaczej,
w czasie wojny z Francja uruchomil sie event War of Roses, olalem go totalnie bo wazniejsze dla mnie bylo pocisniecie Francji i nie mialem manpowera, gdy juz Francje pocislem (i to dobrze) wzialem sie za bunty. Pare tam zdusilem ale po pewnym czasie bunty mi sie wylaczyly, jakis krol (nie York i Kent) sie zainstalowal i wojska buntownicze przerobily sie na brytyjskie (ponad
@borsiu: Nie jestem pewien, ale najwyraźniej szansa przepadła. Żeby zakończyć misję masz dwie opcje:
1. Complete War of the Roses disaster
2. reach the Age of Reformation without triggering it

Ad. 1. Nie kliknąłeś, a przecież drugi raz Wojny Dwóch Róż nie zaczniesz
Ad. 2. Wojna Dwóch Róż się odbyła więc nie dotrzesz do reformacji bez Wojny Dwóch Róż