Wpis z mikrobloga

@TechBoss-pl: ram wolny i drogi, w tej cenie to jest 3733
dysk wolny, już lepiej corsaira mp510 z dużym tbw jak chcesz edycje wideo na tym robić
grafika nieco wolna jak na ten procek (nawet bardzo, 9700k się raczej z 2070s+ paruje i to do fhd)
jak do grafiki to warto rozważyć ryzena 1800x, w promocji jest
@10129: ok widzę że cały zestaw to trochę fail :D Muszę też trzymać się trochę budżetu bo zaraz wyjdzie 10k, ale zależy mi na takich poradach dzięki będę układał od nowa w takim razie
@TechBoss-pl Ja bym się poważnie zastanowił nad i9. Wiem, że drogo ale założenie jest takie, że CPU jak i generalnie całej podstawy - CPU - płyta - ram - nie zmieniasz przez cykl życia pc (choć ram można łatwo zmienić. Więc kupienie CPU na zapas jest racjonalne.
Do zastosowań innych niż gry dodatkowe wątki by się jednak przydały. A przy tej i tak drugiej cenie te 400 zł więcej nie musi aż
@TechBoss-pl Od razu powiem, że nie opłaca się brać CPU KF (bez zintegrowanej grafiki) bo cenowo nie ma prawie różnic.

Jak chcesz zbic cenę aby mieć na CPU Zastanów się nad nie braniem gpu i kupno używki gtx 1070 za 1000 zł.

Inny pomysł to kupno CPU bez K co obniży co koszty całej platformy ALE to się Imho opłaca tylko przy i7 (około 400 zł na danym CPU taniej).
Przy i9
ja to sie tego Ryzena boje coś. Kiedys miałem AMD i mam złe doświadczenia. Wiem, że teraz to inna bajka, ale byłbym spokojniejszy z tym Intelem, nie wiem czemu


@TechBoss-pl: w sumie jak większość osób, które od 10 lat + jechałv na Intelu. Nie bvło dobrvch alternatvw od AMD, ale teraz AMD są po prostu lepsze. Dodatkowo oferją znacznie lepszą ścieżkę rozbudowv. 90% klientów nie może się mvlić.

Jeżeli jednak upierasz
@majk3l myślisz że wtedy polecą ceny?


@TechBoss-pl A jak złotówka jeszcze mocniej spadnie?

A ceny już wzrosły. Ja na morelach pod koniec września brałem i9 za 2380 zł. Teraz na morenach jest za 2489 zł.
@TechBoss-pl: cenv są niestabilne, nie wiadomo co będzie w przvszłości. równie dobrze dolar może polecieć na 6 zł i wtedv wszvstko będzie za +25%

Ja sprzedawałem użvwkę i9 w okolicach 2 tvsi. Trzeba bvło się pozbvć póki jeszcze coś warte.