Wpis z mikrobloga

Taką rzecz usłyszałem od znajomej osoby - lekarz z kilkudziesięcioletnim stażem i rozległą siecią kontaktów w śląsko-dąbrowskim środowisku, osoba racjonalna i nieskłonna do konfabulacji. Otóż są odgórne naciski na lekarzy, aby trzymać w ryzach statystykę, aby "nie siać paniki". "Mile widziane" zgony z przyczyn innych niż COVID-19, niemile widziana przesadna dociekliwość, zwłaszcza post mortem. Umarł i nie żyje, na #!$%@? drążyć. "Pomaga w tym" dostępność testów - nad wyraz skąpa. Ogólnie wśród personelu panuje przekonanie, że oficjalne info to ściema. Sam rozmówca wyraził stanowcze przekonanie, że faktyczna liczba dotychczasowych zgonów na to ustrojstwo jest trzycyfrowa.


#2019ncov #koronawirus #zdrowie #polska
  • 21
@wilku88: Zacznijmy od tego ze ten wirus w Polsce jest od co najmniej konca stycznia. Trzycyfrowa liczba ofiar jak najbardziej mozliwa, tyle ze wpisywalo sie zapalenie pluc jako przyczyne zgonu i luz. Zreszta teraz tez sie tak robi.
Domysl sie czemu.


@wilku88: xD. Szwagier mojego znajomego przeczytał twoje wpisy i mówi, że zmyślasz. Znajomy jego żony z kolei zna lekarza i ten lekarz mówi, że kłamiesz. Powiem więcej, znam gościa, którego matka pracuje w tym szpitalu z drugiej historii (ciekawe czemu nie pada nazwa tego szpitala) i ona też mówi że ta historia jest zmyślona. Pozamiatane ¯\_(ツ)_/¯

Dane z całego świata mówią, że umierają starzy i słabego zdrowia, ale
Dane z całego świata mówią, że umierają starzy i słabego zdrowia, ale hui tam, jakaś babka anonimowo pisze, że jej brat jej zdaniem zmarł na covid (pomimo, że badania tego nie wykazały) pomimo braku innych przypadłości i ja mam w to wierzyć.


@Kosmiczny_pies_Kazak: Ale typie, cos Ci sie nie klei, maja umierac starzy i slabego zdrowia, a umiera koles 45 lat bez chorob towarzyszacych.
Mial plytki oddech i dostal tlen. Jego
@wilku88: A, jak jego siostra napisała to pewnik xD

czego chcesz, kartoteki z przychodni?


Przydałoby się.

Już był taki filmik na głównej, gdzie okaz zdrowia ciężko dysząc opowiadał, jakim dramatem jest covid-19, by po chwili okazało się, że ten "okaz zdrowia" jest chory na astmę xd
@wilku88: Typie, chyba nigdy nie byłeś przy śmierci kogoś bliskiego. Ludzie często wtedy tracą głowę i szukają winnych wszędzie, widząc fakty tak jak chcą je widzieć. Jakiś wpis na fb to żaden dowód, żaden. Ja też mogę wszystko napisać na fb. Chcesz wierzyć na słowo to sobie wierz. Już napisałem wyżej. Hui tam z danymi które napływają z całego świata, młodzi i zdrowi też umierają i jest to przed nami ukrywane.
@wilku88: Typie zluzuj gacie, wołasz mnie po 5 dniach do artykułu który znowu opiera się na historyjce tej siostry xD. To nie jest żaden dowód. Szpital twierdzi, że wszyscy przestrzegali procedur, początkowo nie zgłaszano duszności, a ponad to z treści artykułu wynika że u nikogo w tym szpitalu nie stwierdzono później zarażenia, co stawia pod dużym znakiem zapytania historię siostry. Tyle.

edycja. Z artykułu wynika jeszcze, że jeśli faktycznie zmarł na
@Kosmiczny_pies_Kazak: Beka z ciebie, nie masz argumentów, tylko od początku do końca lecisz z wyparciem. Ci co ostrzegali przed tym wirusem miesiąc temu też byli nazywani foliarzami.
A ty sobie słuchaj co TVP i partia powiedzieli, partyjny piesku.
@wilku88: Nie słucham TVP i partii pajacu. Argumenty podaje cały czas, tylko nie chcesz w nie wierzyć, bo jesteś foliarzem. Foliarze już tak mają, przez takich jak ty teraz zdycha gospodarka. Zarżniecie gospodarkę w imie swojej paniki. Siostra twierdzi, że jej brat był zdrowy. Ty w to wierzysz, ja nie. Czemu masz problem z ogarnięciem, że słowa siostry to żaden dowód? Szpital rżnie głupa, ale siostra która właśnie straciła brata jest