Wpis z mikrobloga

Miał ktoś kiedyś taki problem z tym całym wifi calling ? Mieszkam na wsi mój dom znajduje się w takim miejscu które zasięg ma tylko w niektórych miejscach czyt: przy niektórych oknach o internecie mobilnym można zapomnieć . Włączyłem ta funkcje wificaling na moim IpX no i raz działa raz nie na drugim telefonie to samo (jakiś samsung ) raz dzwoni i wysyła się SMS normlanie a raz nie tak jakby nadal zasięgu nie było a pisze (Orange Wi fi i jakieś tam kreski zasięgu. internet światłowód 150/40 jeden z routerów 5g ale i tak na każdym ten sam problem :/ #wificalling #siecikomorkowe #wifi
  • 10
@dktr: A te całe wzmacniacze zasięgu GSM orientujesz się jak to działa czy to kolejny router i zaś w niektorych miejscach będzie i to jako tako będzie działać ? Pic na wode czy warte zakupy przy zerowym zasięgu ?
@KeepCalmBR0: Wzmacniacze zasięgu są nielegalne - nie możesz instalować i eksploatować urządzeń pracujących w paśmie licencjonowanym. Możesz mieć przez to kłopoty.
Ehh :/ to nawet nie wiedziałem .ale czysto teoretycznie jak to działa ? Antena na dach kabel do kolejnego routera i wszystko w zasięgu tego routera działa np 4 kreski lte będą ?
@KeepCalmBR0: Teoretycznie. Antena o większym zysku na dachu skierowana na BTS, kawałek przewodu i urządzenie przypominające router w domu. Działa dla wąskich kanałów - czyli np typowy GSM w paśmie 900/1800. LTE pracuje w bardzo szerokich kanałach i te wzmacniacze tylko pogorszą sytuację wprowadzając dodatkowy szum. Wzmacniacze "GSM" można tylko sprzedawać, nie można ich używać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aha czyli jest szansa ze jeżeli ktoś miałbym taka sytuacje jak ja to jest szansa ze teoretycznie przy okienkach gdzie szło nawiązać kontakt telefoniczny ze światem mogło by go tam nie być ? Czy kupienie przez ta osobę lepszego albo gorszego mogło by coś zmienić ? Albo jaka alternatywę ma taka osoba oprócz tego calling , wzmacniacza jest jescze jakaś nadzieja ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KeepCalmBR0: @dktr: mam włączone od ponad roku na Samsungu S7 + 3 inne osoby z rodziny (Samsung + iPhony), wszyscy w Play. Jedyny problem to z 2-3 razy musiałem zrestartować telefon bo po jakiejś aktualizacji nie zadziałało, i czasem po wyjściu z wifi nie wyłączał vowifi przez co tracił całkiem kontakt, ale to naprawdę sporadycznie. Tak poza tym działa super stabilnie