Wpis z mikrobloga

Mirki, wzięło mnie na taki #gownowpis po zakończeniu zmiany popołudniowej w moim pięknym supermarkecie. To był mega intensywny dzień, ludzie zaczynaja być zdenerwowani obostrzeniami (nakaz dezynfekcji dłoni i założenie rękawiczek jednorazowych dla niektórych to fanaberia). A najgorsze są właśnie skrajności- ci, którzy nie noszą rękawiczek i ci, którzy wchodzą praktycznie w skafandrach i opieprzają każdego kto wychodzi poza wyznaczone linie. Obrywa się również kasjerkom, bo nie upominają klientów o zachowaniu odstępów (wszędzie są rozwieszone kolorowe plakaty, gdzie napisane jest jak wół że masz stać w 1.5m odstępie) No i mi też się dostało. Kobieta zrobiła nam nawet zdjęcie, albo nagrała film. Szkoda że była zamaskowana i uciekła dość szybko, ale to mała mieścina- jutro przejrzę kamery i może zidentyfikuję tą frustratkę. (Btw- sama nie zachowała odstępu a pretensje miała do kasjerki że jest tłoczno.) Świetną pracownicę, dziewczynę mega opanowaną i pogodną, doprowadziła do łez. Postraszyła kimś-tam ważnym i powiedziała że dopilnuje aby ją zwolnili. Dziewczyna się rozkleiła i przez pół swojej zmiany nie mogła funkcjonować normalnie... od jutra wchodzi przepis- max 21 klientów na sklepie ( po 3 na każdą kasę), a od godziny 10 do 12 wpuszczane będą tylko osoby 65+ (ciekawe kto będzie tego pilnował, podczas gdy braki w personelu są znaczne), oraz nie wpuszczamy na sklep osób bez rękawiczek jednorazowych na dłoniach. Oczyma wyobraźni widzę te awantury. Poza tym, my nie możemy sprawdzać dowodów, na pewno ktoś rzuci hasłem typu „nie mam obowiązku okazywać pani swojego dowodu tożsamości”, albo „identyfikuję się jako 70 latka”. Ludzie zamiast doceniać to że zapieprzamy po to, aby mogli kupić sobie w tym momencie niezbędne do życia cięte tulipany za 6.99 to jeszcze robią afery. A co my tak na prawdę z tego mamy...


Jak dobrnęliście do końca to dziękuje, życzę zdrowia i spokoju. Koniec #gownowpis #pracbaza #gorzkiezale #przemyslenia #koronawirus ##!$%@?
  • 10
@JaninaBlondyna współczuję Ci bardzo, pracowałem kilka lat w handlu z ludźmi i wolałbym tyrać na budowie przy łopacie niż tam wrócić, jak to czytam to złapałbym tych ludzi za kłaki i #!$%@?ł głową w szyby czy ściany xD dzięki że jesteście, pamiętaj że jednak większośc klientów to ludzie normalni, wdzięczni Wam za pracę, jednak mam świadomość że jedna #!$%@? jednostka potrafi zepsuć cały dzień...
@Elrondka88: Pleksa ma jakieś 2 metry dlugosci na 1m wysokości i to jest zamontowane dla „świętego spokoju” i chyba komfortu psychicznego, bo nie dość że montowałyśmy to same na dwustronną taśmę, czyli profesjonalka lvl master, to wygląda to co najmniej śmiesznie.
@Elrondka88: Tak tak, muszą jakoś dosięgnąć do terminala. Ta pleksa to tylko dlatego żeby nikt się nie czepiał... wczoraj zamawiałam worki hdpe w lyreco, bo nie ma nigdzie rękawiczek jednorazowych których klienci mają używać. Więc będą chodzić w woreczkach śniadaniowych ( ͡º ͜ʖ͡º)