Wpis z mikrobloga

Powie mi ktoś po co budujemy takie cudaki, wydajemy masę kasy na badania i testy w czasie gdy mozna kupić gotowy produkt jakim np posługuje się wiele firm żyjących z transportu ponadnormatywnego?
Powie mi ktoś po co budujemy takie cudaki, wydajemy masę kasy na badania i testy w czasie gdy mozna kupić gotowy produkt jakim np posługuje się wiele firm żyjących z transportu ponadnormatywnego?


@Kuba1916 Pewnie dlatego, że zestaw dla wojska musi spełniać inne wymagania niż na rynek cywilny. A jakie to wymagania - to nie wiem, nie pytammj mnie, tak tylko domniemam.
@Polczlowiekpolzakolak: i tu się mylisz, bo w przetargu na ten typ pojazdu startował również np. Rheinmetall Defence Polska z MANem HX
@Kuba1916: @mroznykasztan: typowy producent ciągników siodłowych do gabarytów nie ma w ofercie np kabin opancerzonych. Poza tym typowym produktem do gabarytów nie da się wjechać w ciężki teren, a wymagana była wysoka mobilność (i prześwit minimum 300 mm). Konkurencja w przetargu proponowała HXa ale 100 mln zł drożej