Wpis z mikrobloga

@jatutylkonachwile1:

@4kroki: osobiście uważam, że kamerki, a przede wszystkim "spermiarze" płacący tym dziewczynom strasznie psują rynek swoim zachowaniem. Jak świat światem prostytucja była bardzo opłacalna i dla prostytutek (oczywiście mówię tu o sytuacji kiedy kobieta robi to z własnej woli), i dla mężczyzn korzystających z usług. Dzisiaj kobiecie lepiej jest zostać camgirl - więcej zarobi, łatwiej, robi co chce z kim chce, nie naraża się na grubego śmierdzącego janusza. Mężczyźni
@sledz: Twoj przykład to jest znowu mielenie pieniędzy w zamkniętym układzie. Nic wiecej.

Ale czemu to nie jest pożyteczne.


@sledz: Bo nie ma z tego żadnego pożytku.

Wychodzi na to że żadna z usług nie jest pożyteczna


@sledz: Nie, wychodzi, ze ta usługa nie jest pożyteczną.
@FortunaHej skoro jest potrzeba na takie usługi? Jakie w takim razie z punktu ekonomicznego jest kryterium pożyteczności usługi?

Cały rynek ogólnie jest zamkniętym układem. Pieniądze przechodzą z rąk do rąk, zmienia się jedynie ich wartość.
@fiir: już nie chciałem projektować tego na cały rynek matrymonialny, bo tu czynników jest znacznie więcej niż kamerki - ogólna globalizacja, tinder, instagram, snapchat, nawet facebook (do mojej 50-letniej matki na fejsie wypisywali jacyś Turcy, to co musi się dziać na profilu młodej, atrakcyjnej dziewczyny XD). Skupiłem się więc tylko na rynku płatnych usług seksualnych, bo takimi można chyba nazwać "zawód" camgirl.
@albo_wutka_albo_buk argumenty czy tylko tak sobie piszesz?
Poza tym ze napisałem że od takiej działalnosci powinien być podatek nigdy nie powiedziałem że tylko o to chodzi.

Ale skoro jest popyt, są zadowoleni klienci, chętne osoby do robienia tego, to o #!$%@? chodzi? Nadal nikt nie dał żadnego argumentu.
Jeet tylko kwestia stulejki że ktoś nie lubi prostytucji bo nie I #!$%@?.
@KawaJimmiego no dobra, dalej nie widzę tutaj zbitej szyby. Przecież taki klient skoro chce popatrzeć na cipke to nie kupi sobie bułek, ani deski snowboardowej. Jego potrzeba jest obejrzenie golej laski. Jeżeli tego chce to pytam gdzie tu zbita szyba. Gdzie tu krzywda.
Zbita szyba by tu byl najazd tej kobiecie na chatę, pobicie jej i #!$%@? komputera.
Wiadome że niszczenie nie pobudza gospodarki.
@sledz: Marnotrawstwo na wielu różnych poziomach: moralnym, społecznym i fizjologicznym (a pośrednio ekonomicznym, bo to prowadzi pośrednio do względów ekonomicznych, często na wiele pokoleń), a poza tym odprowadzenie podatku, bo im kazali się ostatnio rejestrować, serwis coś potrąca, marnotrawstwo czasu. Bank jak bierze od ciebie pieniądze, to ci płaci % za to, że mógł nimi dysponować przez dany czas. Przypowieść o talentach dotyczy nie zmarnowania tych talentów, bo przecież zostały