Wpis z mikrobloga

@qualin: któż by się spodziewał. Ale jest przyzwolenie ogólne na to, banda oszołomów. Oj a potem niech tym zwolennikom inwigilacji i GPS niech poprzychodzą wezwania do zapłaty zaległego abonamentu RTV <3
  • Odpowiedz
@qualin: @Robercig: Poczta ma informacje tylko o adresie gdzie jest kwarantanna bez konkretnych danych. Zresztą nie róbcie jaj. Jako listonosz tyle informacji, danych o ludziach z "rejonu" mi się przewija przez ręce, że jak bym chciał komuś narobić koło dupy to nie potrzebuje informacji z sanepidu. Trochę zaufania.
  • Odpowiedz
@haosek: zaufania? Nie. Jeśli pasuje Ci taki obrót Twoimi danymi na lewo i prawo - proszę bardzo, ale nie wymagaj tego od innych. W dobie chwilówek na PESEL ludzie wciąż są niesamowicie naiwni w temacie danych osobowych.
A to że masz wgląd w dane ze względów służbowych nic tu nie zmienia, bo są procedury i konsekwencje, które powinny Cię powstrzymać lub zniechęcić do krzywych numerów.
Ciekawe jakie procedury zadziały w omawianej
  • Odpowiedz
@Robercig: Ale jaki obrót danymi? Listonosz dostaje od sanepidu tylko informacje, że Na ulicy Przykładowej 15 - jedna osoba przechodzi kwarantanne. Nie ma żadnych danych odnośnie imienia, nazwiska, peseli itp. itd. I o to mi chodzi, że nie dostajemy żadnych pełnych danych, które można by było wykorzystać. Na prawdę dramat.

Druga sprawa jest taka, że człowieku ja chodząc po rejonie X lat - wiem kto gdzie mieszka, jak się nazywa, jakie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 165
@haosek: tu nie chodzi o to, że Ty jako listonosz masz dostęp tylko o fakt, że dane takie sa udostępnianie tak naprawde bez naszej wiedzy i zgody. Jeżeli listonosz ma dostęp to ma go też Pani z okienka, koleś z sortowni itd. możesz ręczyć za wszystkich? Raczej nie. To, że Ty tego nie wykorzystasz w złych celach, nie znaczy, że wszyscy będą się tak samo zachowywać. Niestety, ale żyjemy w czasach
  • Odpowiedz
@qualin: Mój tata dostał info od listonosza, że mają z sanepidu na poczcie informację o tym kto ma kwarantannę (niestety nie wiem czy jest to imienne czy tylko numer domu/mieszkania)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@haosek:
Poczta ma dostęp do adresów objętych kwarantanną, ale np. kurierzy, firmy telekomunikacyjne, wodociągowe, kanalizacyjne, gazownicze, energetyczne, itp już nie. Sanepid odmawia udzielenia takich informacji. Sam robię w branży telko i naprawdę wśród firm z branży, jest to poważny problem, bo osoby na kwarantannie, potrafią wezwać np. serwis i nie informują o kwarantannie. Niektóre firmy mają z kolei zamówienia na przyłączenia, Technik potrafi dowiedzieć się o kwarantannie dopiero po wykonaniu instalacji
  • Odpowiedz
  • 4
@pcela U nas technicy pojechali do klienta i dowiedzieli się że jest na kwarantannie dopiero jak policja przyjechała sprawdzić, w środku już byli, klient oczywiście twierdził ze nie ma kwarantanny w lokalu. Fajnie się mówi o ochronie takich danych dopóki się siedzi w domu i nie trzeba po różnych domach chodzić a ludzie są różni.
  • Odpowiedz
@qualin: No moja mama czekała na paczkę (zanim trafiła na kwarantannę) nie dostawała długi czas i potem zauważyła ten komunikat, najlepsze że paczki nie ma od tygodnia, poczta nie dostarczy do niej do końca kwarantanny a jej w bazie sanepidu wciąż nie ma (sanepid nie miał czasu wprowadzić pielęgniarki do systemu, ale poczta info dostała...)
  • Odpowiedz
@haosek: Nie. Na stronie poczty jasno jest napisane adresat.

Świadczenie usług dla osób objętych kwarantanną

W przypadku adresatów objętych kwarantanną Poczta Polska nie będzie doręczać do nich korespondencji, zarówno przesyłek listowych, paczek czy przesyłek kurierskich. Do czasu zakończenia okresu izolacji korespondencja kierowana pod adresy objęte kwarantanną będzie przechowywana w placówkach pocztowych. Rozwiązanie to oznacza wyjątkowe wstrzymanie biegu terminu awizacji w okresie przechowania. Podjęcie próby doręczenia przesyłki nastąpi dopiero po zakończeniu kwarantanny
  • Odpowiedz
@qualin: Nie wiedzą, właśnie o tym mówię. Nie ma takich informacji. Napisali to pewnie po to aby ludzie na kwarantannie nie zamawiali paczek itp. Znam paru listonoszy i już sporo słyszałem opowieści.. przychodzi listonosz.. daje list podpisy a typ mówi.. a tak w ogóle to na kwarantannie teraz jestem hehe..
Tak samo kierowcy itd, też nie ma żadnych informacji o tym czy dany adres jest na kwarantannie czy nie.

Nie ma
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cptKaladin: im wystarczy adres i wszystko wiedzą o lokatorach. Pamiętam jak na studiach dorabiałem nosząc prenumeraty gazet na dużym osiedlu.
Wystarczył adres i listonosz mówił, kto mieszka, gdzie pracuje itp.
Z tego co się słyszałem, oni tłumacza to względami bezpieczeństwa, ponieważ ludzie nie informowali o tym, że są pod kwarantanna i później taki listonosz po kontakcie lata po osiedlu.
  • Odpowiedz